Świętokrzyskie: 80-latek pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w regionie

Świętokrzyskie: 80-latek pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w regionie
(fot. depositphotos.com)
2 tygodnie temu
PAP / jb

W szpitalu powiatowym w Skarżysku-Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu starachowickiego, zakażony koronawirusem. Pacjent cierpiał na choroby współistniejące – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

 

80-latek jest 14 ofiarą śmiertelną zakażenia koronawirusem w Polsce oraz pierwszą w województwie świętokrzyskim. Mężczyzna był hospitalizowany na oddziale neurologicznym Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, w którym w środę potwierdzono zakażanie także u kolejnych trzech osób – to dwóch mężczyzn i jedna kobieta.

Niewykluczone, że pacjenci oddziału neurologicznego zakazili się koronawirusem od jednej z pielęgniarek. Szpital we wtorek otrzymał informację, że pielęgniarka pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zarażona koronawirusem. Ostatni raz pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu na oddziale neurologicznym w dniach 16-17 marca.

Wszyscy pacjenci łącznie z personelem, który we wtorek rano rozpoczął pracę, zostali zamknięci na oddziale i nie mogli go opuszczać. Pobrano od nich próbki do badań, które zostały przewiezione do laboratorium w Kielcach. Próbki pobrano także od personelu oddziału neurologicznego, który pracował wraz z pielęgniarką zarażoną koronawirusem, podczas jej ostatniego dyżuru.

W sumie pobrano 65 wymazów - od 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów. "Otrzymaliśmy do tej pory wyniki 15 pacjentów i dwóch pracowników szpitala. Niestety, wyniki czterech pacjentów były dodatnie. Jeden z nich zmarł dzisiaj przed południem" – powiedział PAP dyrektor placówki Leszek Lepiarz.

Dodał, że w związku z sytuacją zarządził ewakuację wszystkich pacjentów do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Starachowicach. Personel z oddziału neurologicznego szpitala będzie musiał przejść kwarantannę. Szpital czeka na wyniki pozostałych próbek.

W województwie świętokrzyski zakażenie koronawirusem potwierdzono u 12 osób. 80-letni pacjent skarżyskiego szpitala jest pierwszym przypadkiem śmiertelnym w regionie.

Ponadto pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 36 osób, 3 tys. 726 jest poddanych kwarantannie, a 717 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świętokrzyskie: 80-latek pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w regionie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Świętokrzyskie: 80-latek pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa w regionie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.