Świętokrzyskie: Dyrektor szkoły przywłaszczył pieniądze ze zbiórek uczniowskich. Trafił do aresztu

Świętokrzyskie: Dyrektor szkoły przywłaszczył pieniądze ze zbiórek uczniowskich. Trafił do aresztu
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec dyrektora jednej ze szkół w powiecie buskim, podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy m.in. ze zbiórek uczniowskich. Łącznie na konto mężczyzny miało trafić ponad 670 tys. złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Dyrektor zabrał pieniądze

Jak poinformował we wtorek Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, śledczy ustalili, że 50-letni dyrektor miał przywłaszczyć pieniądze powierzone mu przez pracowników i uczniów. Łącznie chodzi o ponad 670 tys. złotych stanowiących środki tzw. rady rodziców oraz fundusze zbierane na wycieczki szkolne.

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do buskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut przywłaszczenia powierzonych mu pieniędzy w kwocie ponad 670 tys. zł, stanowiącej mienie znacznej wartości – przekazał prokurator.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. - Następnie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, gdyż tylko taki środek zapobiegawczy należycie zabezpieczy dalszy tok sprawy. Sąd wniosek ten uwzględnił w całości – dodał prokurator.

DEON.PL POLECA

W sprawie kompletowany będzie materiał dowodowy, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Skomentuj artykuł

Świętokrzyskie: Dyrektor szkoły przywłaszczył pieniądze ze zbiórek uczniowskich. Trafił do aresztu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.