Sycylia i Sardynia oznaczone na czerwono na pandemicznej mapie Europy

Sycylia i Sardynia oznaczone na czerwono na pandemicznej mapie Europy
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Włoskie wyspy Sycylia i Sardynia zostały oznaczone kolorem czerwonym na mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) jako rejony wysokiego ryzyka zakażeń koronawirusem. We Włoszech zanotowano kolejny znaczny wzrost liczby infekcji.

Na mapie tej instytucji UE większość rejonów Włoch oznaczono żółtym kolorem jako obszary niskiego ryzyka. Za zielone, czyli bezpieczne regiony, uznano Abruzję, Molise, Apulię, Basilicatę na południu oraz Dolinę Aosty i Piemont na północy.

W czwartek we Włoszech zanotowany został kolejny skok liczby zakażeń koronawirusem. Wykryto 6171 przypadków w 224 tys. testów.

Ostatniej doby zmarło 19 osób, a łączny bilans zgonów na Covid-19 wzrósł do 128 029.

Szacuje się, że obecnie zakażonych jest około 78 tys. osób. Do szpitali przyjęto następnych 56 chorych na Covid-19, w tym 11 na intensywną terapię.

Według medycznej fundacji Gimbe, analizującej dane z ostatniego tygodnia epidemii, we Włoszech rozpoczęła się jej czwarta fala.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Sycylia i Sardynia oznaczone na czerwono na pandemicznej mapie Europy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.