Syreny obrony przeciwlotniczej w Tel Awiwie

Syreny obrony przeciwlotniczej w Tel Awiwie
fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
PAP / ml

W sobotę w Tel Awiwie, po raz pierwszy od najnowszej eskalacji napięcia między Izraelem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem, rozbrzmiały syreny obrony przeciwlotniczej - poinformował portal Times of Israel. Według wstępnych doniesień część odpalonych w kierunku miasta rakiet przechwycił izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła; inne spadły na tereny niezamieszkałe.

Wcześniej tego dnia alarmy uruchomiono w położonych bliżej granicy ze Strefą Gazy Aszkelonie i Sderocie. W pierwszym z tych miast wskutek ostrzału uszkodzono kilka samochodów. Brak informacji o ofiarach.

DEON.PL POLECA

Ocenia się, że od piątkowego popołudnia, kiedy po izraelskim ostrzale Strefy Gazy doszło do eskalacji napięcia, w kierunku Izraela palestyńscy radykałowie wystrzelili niemal 400 rakiet i pocisków moździerzowych.

W ostrzale Strefy Gazy zginęło siedem osób, w tym jeden z przywódców organizacji Palestyński Islamski Dżihad. Grupa ta jest uznawana przez USA, Izrael i szereg innych krajów za organizację terrorystyczną. Jest finansowo wspierana przez Iran.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Syreny obrony przeciwlotniczej w Tel Awiwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.