Szczecin: Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym

Szczecin: Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym
Fot. radioszczecin.pl
PAP / tk

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie ustawiono ogrodowy basen napełniony wodą. Chętni uczniowie, za zgodą rodziców, mogli spróbować swoich sił i w ten sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Morsów. Zgłosiło się ponad 70 osób.

- Zakładamy, że wyzwaniem jest jedna minuta, maksymalnie trzy, dla tych bardziej wprawionych, wytrzymałych, z silniejszą głową – powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Szczecinie Krzysztof Ponikowski. - Wszystko tkwi w głowie, nie w ciele, nie w skórze, nie w kościach, tylko właśnie w głowie – podkreślił.

Od czterech sezonów w Szkole Podstawowej nr 8 działa Szkolny Klub Morsów, basen z zimną wodą na boisku stanął po raz drugi. - Temperatura wody jest taka, jak w jeziorze, wynosi cztery stopnie Celsjusza, więc jest to naprawdę wyzwanie – poinformował Ponikowski.

Jak podkreślił, "dzieci mają z tego frajdę i podwyższoną samoocenę, bo zrobiły coś, czego 95 proc. społeczeństwa nigdy nie zrobi. Być może się tym ‘zarażą’ i będą morsować częściej, regularniej i nie będą chorować".

DEON.PL POLECA

W ubiegłym roku uczniom, którzy wytrzymali minimum minutę, w nagrodę otrzymywali możliwość jednorazowego zwolnienia z ustnej odpowiedzi lub kartkówki na dowolnym przedmiocie, czyli tzw. niepytajkę.

- W tym roku nie ma "niepytajek". Chciałem sprawdzić, czy dzieci przyjdą tak po prostu, żeby wejść do wody. Nie było specjalnej zachęty, po prostu wysłaliśmy komunikat do rodziców i do ostatnie chwili, nawet dzisiaj w nocy, przychodziły zgłoszenia - przekazał Ponikowski.

- Podnosimy ich samoocenę i kształtujemy poziom emocjonalny. Morsowanie oprócz tego, że wpływa na zdrowie somatyczne, to poprawia też kondycję psychiczną. Dużo endorfin wytwarza się przy wejściu do wody – zapewnił dyr. szkoły.

Do drugiej edycji szkolnego morsowania zgłosiło się ponad 70 uczniów. - Bardzo fajna zabawa, wytrzymałem ponad minutę, za rok też będę chciał spróbować – mówił jeden z uczestników.

Zorganizowany we wtorek happening był uczczeniem Międzynarodowego Dnia Morsów, które przypada 24 listopada. Tego dnia pogoda pokrzyżowała świętowanie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szczecin: Uczniowie morsowali w basenie rozstawionym na boisku szkolnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.