Szef MSWiA: strażacy dostarczą pomoc dla Nadrenii Północnej-Westfalii

Szef MSWiA: strażacy dostarczą pomoc dla Nadrenii Północnej-Westfalii
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

Strażacy dostarczą pomoc humanitarną do dotkniętej tragicznymi powodziami Nadrenii Północnej-Westfalii - napisał w mediach społecznościowych szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że konwój wyruszy do Niemiec jeszcze dziś.

 

"Zgodnie z moją dzisiejszą decyzją strażacy z @KGPSP dostarczą pomoc humanitarną do dotkniętej tragicznymi powodziami Nadrenii Północnej-Westfalii. Konwój wyruszy do Niemiec jeszcze dziś" - napisał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński na Twitterze.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska wysyła w poniedziałek pomoc. "Realizując obietnicę pomocy, którą złożyłem Kanclerz A. Merkel, Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 70 urządzeń do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc naszym sąsiadom uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii" - napisał na Twitterze premier.

Podczas największej od dziesięcioleci klęski powodzi wywołanej przez burze i ulewne deszcze w Niemczech zginęło co najmniej 170 osób. Zniszczeniu uległo wiele domów, mostów, dróg czy linii kolejowych. Powodzie dotknęły też Belgię.

W ubiegłym tygodniu, w związku z trudną sytuacją w Niemczech, premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje kanclerz Angeli Merkel, obiecując jednocześnie pomoc polskich służb. Pomoc zaoferowana została również Belgii.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wunibald Müller
18,83 zł
26,90 zł

Żeby pokonać depresję, trzeba jej wysłuchać

Depresja przypomina nam, że ciemna, czarna, szara strona rzeczywistości jest w nie mniejszym stopniu częścią naszej egzystencji niż jej strony radosne, jasne i barwne. Trzeba uznać tę ciemną stronę...

Skomentuj artykuł

Szef MSWiA: strażacy dostarczą pomoc dla Nadrenii Północnej-Westfalii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.