Szef NATO: należy spodziewać się więcej ataków na Ukrainę

Szef NATO: należy spodziewać się więcej ataków na Ukrainę
Szef NATO Jens Stoltenberg (fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
PAP / tk

Rosja nie zaprzestanie ataków na Ukrainę, należy spodziewać się dalszych bombardowań - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w Bukareszcie przed spotkaniem szefów dyplomacji państw Sojuszu.

- Należy spodziewać się dalszych ataków - podkreślił Stoltenberg, zwracając uwagę, że gdy sił rosyjskie nie radzą sobie na polu bitwy, intensyfikują ataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy.

- Prezydent Putin i Rosja zademonstrowały gotowość do zadawania ogromnego cierpienia i brutalności nieznanych od II wojny światowej - dodał.

Stoltenberg zwrócił uwagę, że Rosja, atakując cele cywilne, chce złamać wolę walki Ukraińców. Wyraził przekonanie, że to się nie uda.

Powtórzył jednocześnie, że NATO powinno robić jeszcze więcej, by Rosja nie wygrała wojny. W przeciwnym razie będzie to sygnał dla innych autorytarnych przywódców, że mogą osiągać swoje cele, sięgając po metody siłowe - zaznaczył.

- Nasze stanowisko jest jasne: żaden kraj nie powinien wspierać nielegalnej wojny Rosji - zadeklarował Stoltenberg.

Podkreślił, że na spotkaniu w Bukareszcie Sojusz Północnoatlantycki powinien wysłać sygnał, że będzie wspierał działania zarówno na rzecz naprawy infrastruktury krytycznej, jak i zaopatrywania Ukraińców w systemy obrony przeciwlotniczej.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Szef NATO: należy spodziewać się więcej ataków na Ukrainę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.