Szwecja: Imigranci będą musieli zdać egzamin ze "szwedzkich wartości", aby otrzymać zasiłki

Szwecja: Imigranci będą musieli zdać egzamin ze "szwedzkich wartości", aby otrzymać zasiłki
Fot. PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK
PAP / tk

Imigranci przybywający do Szwecji będą musieli zdać egzamin ze "szwedzkich wartości", aby móc otrzymać zasiłek - ogłosił minister ds. integracji Johan Pehrson.

Specjalny kurs o nazwie "wprowadzenie do społeczeństwa", obejmujący podstawowe wartości oraz normy obowiązujące w Szwecji, ma być obowiązkowy dla osób starających się o azyl i kończyć się egzaminem. Wśród podejmowanych tematów przewidziano: równouprawnienie, praworządność, wolność słowa oraz prawa dziecka.

- Jako liberał nie ma dla mnie znaczenia, jak ludzie spędzają święta albo czy jedzą sztućcami czy pałeczkami. Problem pojawia się, gdy atakują naszą konstytucję oraz wartości - podkreślił Pehrson, który w prawicowym rządzie Szwecji reprezentuje partię Liberałowie.

W ostatnim czasie uczestnicy propalestyńskich manifestacji w Sztokholmie oprócz antyizraelskich haseł wyrażali sprzeciw wobec celowego zabierania dzieci muzułmańskim rodzinom przez szwedzkie służby specjalne. Istnieniu takiej praktyki wielokrotnie zaprzeczały władze Szwecji. Według Agencji Obrony Psychologicznej na arabskojęzycznych kanałach w internecie trwa kampania dezinformacyjna mająca dyskredytować Szwecję.

Konstytucja Szwecji daje szerokie prawo do wyrażania opinii, jest nim również na przykład niszczenie świętych ksiąg, w tym Koranu. Sprzeciwiają się temu wyznawcy islamu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ryszard Abraham

Król PRL-u. Jedyny taki

Był swój, był ludzki. Choć nie brakowało mu talentu, nigdy nie dostał wielkiej roli. Za to te skromne grał po mistrzowsku. Pozostaje najbardziej rozpoznawalnym i zarazem najbardziej niedocenionym aktorem swojej epoki.

...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szwecja: Imigranci będą musieli zdać egzamin ze "szwedzkich wartości", aby otrzymać zasiłki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.