Szwedzki sąd skazał mordercę 32-letniej Polki na dożywocie. Skazany był mężem kobiety

Szwedzki sąd skazał mordercę 32-letniej Polki na dożywocie. Skazany był mężem kobiety
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Sąd w Malmoe skazał w czwartek na karę dożywotniego więzienia mordercę 32-letniej Polki Beaty R, matki pięciorga dzieci. Sprawcą zabójstwa okazał się jej mąż, 50-letni Cezary R., który początkowo był podejrzany jedynie o uprowadzenie kobiety.

Mieszkajaca w Malmoe matka pięciorga dzieci Beata R. zaginęła 24 września 2021 roku, kilka miesięcy po tym jak odeszła od swojego męża. Kobieta bezskutecznie starała się o ochronę prawną przed grożącym jej mężczyzną.

Cezary R. był ostatnią osobą, która miała kontakt z Beatą R. Kilka dni po zniknięciu kobiety został aresztowany pod zarzutem uprowadzenia. Do przełomu w śledztwie doszło pod koniec listopada 2021 roku, gdy mężczyzna podczas przesłuchania wskazał miejsce, gdzie spoczywa ciało kobiety. Policja odnalazła mogiłę w lesie 20 km od Malmoe.

Sąd zgodził się z prokuraturą, która dowodziła, że Cezary R. zamordował swoją żonę, m.in. dusząc paskiem od jej własnej torby. Do dokonania przestępstwa mężczyzna nie przyznawał się. W jednej z wersji utrzymywał, że kobietę zabiła nieznana mu grupa osób, a on pochował jej ciało.

DEON.PL POLECA

Mieszkająca w Polsce matka zamordowanej zeznała podczas procesu, że w ostatniej rozmowie telefonicznej z córką namawiała ją na powrót do ojczyzny. Kobieta odmówiła ze względu na pracę w Szwecji. Według gazety "Aftonbladet" Beata R. pochowana jest w rodzinnej miejscowości.

Sprawa zaginięcia Beaty R. wywołała w Szwecji debatę na temat nieskuteczności działań służb socjalnych i niewystarczającej ochrony prawnej kobiet i dzieci. W poszukiwania kobiety zaangażowanych było tysiące wolontariuszy.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szwedzki sąd skazał mordercę 32-letniej Polki na dożywocie. Skazany był mężem kobiety
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.