Tomasz M. odpowie przed sądem za zabicie 11-letniego Sebastiana z Katowic

Tomasz M. odpowie przed sądem za zabicie 11-letniego Sebastiana z Katowic
Fot. Aleksandar Radovanovic / depositphotos.com
PAP / tk

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi M., który odpowie m.in. za uprowadzenie i zabicie 11-letniego Sebastiana z Katowic. Do tej głośnej zbrodni, która wstrząsnęła opinią publiczną w całym kraju, doszło w maju ubiegłego roku.

Tomasz M. odpowie za siedem przestępstw

Tomasz M. odpowie przed sądem za siedem przestępstw. Usłyszał zarzuty dotyczące nie tylko związane z zabójstwem Sebastiana – jeszcze przed tą zbrodnią miał wykorzystać seksualnie dwoje innych dzieci. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Sosnowcu. Informację o przesłaniu aktu oskarżenia do sądu przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Wszystko wskazuje na to, że z uwagi na charakter sprawy proces będzie toczył się z wyłączeniem jawności. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd.

W maju prokuratura otrzymała opinię biegłych po kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej M. Specjaliści uznali, że mężczyzna był poczytalny w chwili zabójstwa Sebastiana i innych zarzucanych mu przestępstw, może więc odpowiadać karnie za swoje czyny. Grozi mu nawet dożywocie. Od czasu zatrzymania jest w areszcie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tomasz M. odpowie przed sądem za zabicie 11-letniego Sebastiana z Katowic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.