Tak wygląda rozmowa z oszustem, który chce wyczyścić twoje konto. Policja udostępnia nagranie

Tak wygląda rozmowa z oszustem, który chce wyczyścić twoje konto. Policja udostępnia nagranie
Fot. Depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / mł

Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku zaniepokojony podejrzaną transakcją wykrytą na koncie. Na szczęście 26-letnia mieszkanka Piaseczna nie dała się zwieść.  Policjanci z Piaseczna opublikowali nagranie rozmowy z oszustem. 

Jak podał w rozmowie z PAP nadkomisarz Jarosław Sawicki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie opublikowali w czwartek nagranie rozmowy, którą odbyła 26-letnia mieszkanka Piaseczna z oszustem. "Mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku zaniepokojony, jak słychać na nagraniu, wykrytą przez bank podejrzaną transakcją na jej koncie" - tłumaczył nadkomisarz.

Podejrzana aplikacja do zainstalowania

Mężczyzna twierdził, że by "zapobiec" podejrzanej transakcji, klientka musi połączyć się z działem technicznym. "Jednak by to zrobić, przekazuje jej nazwę aplikacji, którą koniecznie musi teraz zainstalować. Okazuje się, że jest to znana darmowa aplikacja tzw. zdalnego pulpitu, niestety coraz częściej, jak dziś wiemy, wykorzystywanej przez oszustów bankowych" - wyjawił nadkomisarz. 

Jak uchronić się przed oszustwem? 

Policjant zaznaczył, że jeżeli zainstalujemy taką aplikację, wówczas przestępca widzi wszystko, co robimy na smartfonie, czy komputerze. "Otrzymuje on także pełną kontrolę nad naszym kontem bankowym. Kradzione są dostępne tam środki finansowe, mogą również z naszego konta zostać zaciągnięte kredyty" - przekazał.

"W tym przypadku mieszkanka Piaseczna nie dała się oszukać i sama ostrzega dziś innych przed oszustami wymuszającymi instalację aplikacji tzw. zdalnego pulpitu" - wskazał.

Nadkomisarz Sawicki przypomniał, aby w podobnej sytuacji natychmiast się rozłączyć i osobiście skontaktować się ze swoim bankiem. W czwartek na kanale youtube.pl Komendy Stołecznej Policji zostało opublikowane całe nagranie z próby oszustwa. 

"Osoby rozpoznające głos proszone są o kontakt z KPP w Piasecznie lub najbliższą jednostką policji" - dodał nadkomisarz.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
25,00 zł

Notes stanowi narzędzie, które służy pomocy w czytaniu i rozważaniu Ewangelii według św. Jana, celem wejścia w relację z Tym, który jest obecny w Ewangelii, z Żywym Słowem - Jezusem Chrystusem.

Oprócz Ewangelii, podzielonej na...

Skomentuj artykuł

Tak wygląda rozmowa z oszustem, który chce wyczyścić twoje konto. Policja udostępnia nagranie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.