Tatry: Nie żyje dwóch polskich wspinaczy porwanych przez lawinę śnieżną

Tatry: Nie żyje dwóch polskich wspinaczy porwanych przez lawinę śnieżną
Dwóch polskich wspinaczy zginęło w Tatrach (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

W niedzielę wieczorem na Lodospady Grosza w Dolinie Staroleśnej w słowackich Tatrach zeszła lawina porywając trzech polskich wspinaczy. Mimo szybkiej akcji ratowniczej dwóch z nich nie udało się uratować – przekazali ratownicy Horkskiej Zachrannej Słuzby (HZS).

W Tatrach zginęło dwóch wspinaczy

Słowackich ratowników wezwał na pomoc telefonicznie jeden ze wspinaczy. Wzywający pomocy został również porwany przez lawinę, ale zdołał się sam uwolnić spod śniegu. Nie mógł jednak odnaleźć swoich dwóch współtowarzyszy.

Lawina śnieżna zeszła pomiędzy pierwszym, a drugim Lodospadem Grosza.

- Ratownicy dotarli na miejsce zejścia lawiny przy pomocy skuterów śnieżnych i natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie miejsca zejścia lawiny. Przy pomocy wykrywacza lawin udało się zlokalizować obu zaginionych wspinaczy, następnie ich odkopano, ale niestety już nie żyli – przekazali słowaccy ratownicy HZS.

DEON.PL POLECA

Ratownicy pomogli ocalałemu Polakowi zejść do Starego Smokowca. Ciała wspinaczy przetransportowano na dół. Byli to doświadczeni wspinacze.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Skomentuj artykuł

Tatry: Nie żyje dwóch polskich wspinaczy porwanych przez lawinę śnieżną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.