Tragiczne warunki na zakopiance. Przerażające wideo z miejsca wypadku

Tragiczne warunki na zakopiance. Przerażające wideo z miejsca wypadku
fot. twitter.com
ml

Tak złych warunków na najważniejszej drodze prowadzącej do Zakopanego nie było dawno. Wiatr wiejący z prędkością 100 km/h oraz zamieć śnieżna doprowadziły do całkowitego paraliżu komunikacyjnego.

Załamanie pogody, które miało miejsce w niedzielę 30 stycznia doprowadziło do najpoważniejszego kryzysu komunikacyjnego ostatnich lat. Zamieć śnieżna na zakopiance sprawiła, że powstał tam wielokilometrowy korek. W niektórych miejscach widoczność była zerowa, a stan nawierzchni skutecznie uniemożliwiał poruszanie się.

W Białym Dunajcu doszło do wypadku, w wyniku którego zderzyły się trzy samochody. Jeden z nich dachował. Ranna została jedna osoba. Poniższe nagranie pokazuje działanie służb ratowniczych na miejscu wypadku.

W tym samym czasie doszło w Tatrach zeszły lawiny. Zginęły dwie osoby. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich turyści utknęli w schronisku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Sabała-Zielińska

Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna "Piątka".

Tu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragiczne warunki na zakopiance. Przerażające wideo z miejsca wypadku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.