Tragiczny bilans po strzelaninach w Chicago. Nie żyją 62 osoby

Tragiczny bilans po strzelaninach w Chicago. Nie żyją 62 osoby
fot. Depositphotos
PAP / pk

W Chicago w sobotę co najmniej 62 osoby zostały postrzelone, w tym osiem śmiertelnie. Od kul zginęła m.in. policjantka - poinformowała telewizja ABC.

Z danych gazety "Chicago Sun-Times" wynika, że tylko w sierpniu w mieście z powodu przemocy z użyciem broni palnej postrzelonych zostało 155 osób. 23 z nich zmarły.

Lokalne władze powiadomiły, że w strzelaninie w części miasta South Side zginęła policjantka, a inny funkcjonariusz został ciężko ranny. Doszło do tego w sobotę podczas zatrzymania podejrzanych krótko po godz. 21.

"Funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala przy Uniwersytecie Chicagowskim, gdzie potwierdzono śmierć kobiety. (…) Drugi policjant był w stanie krytycznym i walczył o życie" - podała ABC.

DEON.PL POLECA

Żal z powodu zastrzelenia kobiety wyraziła burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

Według dziennika "Chicago Tribune" policjantka była pierwszym śmiertelnie postrzelonym na służbie funkcjonariuszem w mieście od czasu objęcia urzędu przez Lightfoot w 2019 roku. Czterech innych policjantów zmarło z powodu koronawirusa.

"Prosimy Chicago o modlitwę za oboje policjantów, ich rodziny i ich kolegów. (…) To kolejny przykład, jak Departament Policji w Chicago i funkcjonariusze ryzykują życiem, aby dzień w dzień chronić miasto" - powiedział według "Chicago Sun-Times" pierwszy zastępca szefa policji Eric Carter.

ABC wyszczególniła m.in., że wśród zmarłych w wyniku sobotnich strzelanin był 37-letni mężczyzna znaleziony z raną postrzałową na Southwest Side, którego znaleziono w niedzielę przed 1 w nocy. Nie odzyskał przytomności i w Mount Sinai Hospital stwierdzono jego zgon.

W niedzielę przed godziną drugą nad ranem zginął także 24-letni mężczyzna przewieziony do Northwestern Memorial Hospital. Został trzykrotnie postrzelony w brzuch w Near South Side.

W barze na Far South Side zastrzelono innego 37-letniego mężczyznę. W trakcie strzelaniny obrażeń doznało tam też co najmniej pięć innych osób.

"Kilka osób, w tym dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat, zostało postrzelonych w atakach w Chicago w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę rano" - poinformowała ABC.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragiczny bilans po strzelaninach w Chicago. Nie żyją 62 osoby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.