Rosja: Dwójka uczniów rannych w Kazaniu w bardzo ciężkim stanie

PAP/dm

Minister zdrowia Rosji Michaił Muraszko poinformował, że dwójka uczniów spośród kilkunastu poszkodowanych w strzelaninie w gimnazjum w Kazaniu jest w bardzo ciężkim stanie. Napastnik, który zabił dziewięć osób, opisywany jest jako „cichy” i „spokojny”.

W college'u, w którym uczył się sprawca, 19-letni Ilnaz Galawijew, opisano go jako „cichego”, „spokojnego” i „niekonfliktowego” - podał portal RBK. W styczniu br. porzucił naukę, a w kwietniu został wydalony za brak opłaty czesnego.

DEON.PL POLECAZ relacji przytaczanych przez media wyłania się obraz ucznia, który w latach nauki był nękany i wyśmiewany przez pozostałych i nie potrafił się bronić.

Kilka dni przed strzelaniną Galawijew założył konto w komunikatorze Telegram. Przed atakiem napisał na nim, że zamierza zabić wielu ludzi i popełnić samobójstwo. Oświadczył też, że przed kilkoma miesiącami uznał, że jest „bogiem” i że zawsze „wszystkich nienawidził”.

Podobne zdania, przeplatane przekleństwami, 19-latek mówi na przesłuchaniu, którego nagranie zostało opublikowane przez media. Powtarza także, że nie ma rodziców, bowiem się ich wyrzekł i że latem zeszłego roku „zaczął się w nim budzić potwór”.

Merostwo Kazania poinformowało, że pilnowaniem szkoły nr 175, do której chodził chłopak, zajmowała się tylko woźna. Zdołała ona włączyć alarm i wezwać funkcjonariuszy gwardii narodowej (Rosgwardii).

Firma ochroniarska działała w gimnazjum przed trzema laty, ale potem zrezygnowano z jej usług. Za ochronę płacili przed trzema laty rodzice dzieci.

Galawijew strzelał z broni myśliwskiej, na którą miał zezwolenie. Analogicznej broni użył 20-latek, który w 2018 roku dokonał masowego zabójstwa w technikum w Kerczu, na anektowanym Krymie.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Rosja: Dwójka uczniów rannych w Kazaniu w bardzo ciężkim stanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.