Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar

Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar
Pożar w Iraku | fot. WION / YouTube
PAP / pk

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru szpitala dla pacjentów z Covid-19 w Nasiriji w południowym Iraku - poinformowały miejscowe służby medyczne. 22 osoby są ranne.

Według informacji lokalnego wydziału zdrowia, pożar był spowodowany wybuchem butli z tlenem. Do podobnego wypadku doszło w kwietniu br., gdy wybuch butli z tlenem w szpitalu Covid-19 w Bagdadzie spowodował pożar, w którym zginęły co najmniej 82 osoby. Rannych wówczas zostało 110 osób.

Targany wewnętrznymi konfliktami i osłabiony międzynarodowymi sankcjami Irak, w którym system opieki zdrowotnej od lat jest zrujnowany z powodu trudności gospodarczych i korupcji, cały czas walczy z koronawirusem. Do tej pory zmarło tam 17 592 osób, a od początku pandemii stwierdzono 1,4 mln zakażeń.

Tragedia natychmiast wywołała oburzenie w Nasiriji. Setki ludzi zgromadziły się przed szpitalem krzycząc: "partie polityczne nas palą!". "Katastrofa w szpitalu Al-Hussein jest wyraźnym dowodem na nieudaną ochronę życia Irakijczyków. Nadszedł czas, aby położyć kres tej katastrofalnej porażce" - napisał na Twitterze przewodniczący irackiego parlamentu Mohammed al-Halbusi.

"To kolejna katastrofa humanitarna w Iraku. Premier powinien natychmiast zrezygnować" - skomentował na Twitterze iracki lekarz, doktor Abdullah al-Bajati.

 

Źródło: PAP / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.