Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar

Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar
Pożar w Iraku | fot. WION / YouTube
3 miesiące temu
PAP / pk

Do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru szpitala dla pacjentów z Covid-19 w Nasiriji w południowym Iraku - poinformowały miejscowe służby medyczne. 22 osoby są ranne.

Według informacji lokalnego wydziału zdrowia, pożar był spowodowany wybuchem butli z tlenem. Do podobnego wypadku doszło w kwietniu br., gdy wybuch butli z tlenem w szpitalu Covid-19 w Bagdadzie spowodował pożar, w którym zginęły co najmniej 82 osoby. Rannych wówczas zostało 110 osób.

Targany wewnętrznymi konfliktami i osłabiony międzynarodowymi sankcjami Irak, w którym system opieki zdrowotnej od lat jest zrujnowany z powodu trudności gospodarczych i korupcji, cały czas walczy z koronawirusem. Do tej pory zmarło tam 17 592 osób, a od początku pandemii stwierdzono 1,4 mln zakażeń.

Tragedia natychmiast wywołała oburzenie w Nasiriji. Setki ludzi zgromadziły się przed szpitalem krzycząc: "partie polityczne nas palą!". "Katastrofa w szpitalu Al-Hussein jest wyraźnym dowodem na nieudaną ochronę życia Irakijczyków. Nadszedł czas, aby położyć kres tej katastrofalnej porażce" - napisał na Twitterze przewodniczący irackiego parlamentu Mohammed al-Halbusi.

"To kolejna katastrofa humanitarna w Iraku. Premier powinien natychmiast zrezygnować" - skomentował na Twitterze iracki lekarz, doktor Abdullah al-Bajati.

 

Źródło: PAP / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tragiczny pożar w irackim szpitalu. Rośnie liczba ofiar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.