Papież spotkał się z premierem Iraku. "Chrześcijanie potrzebują prawnej ochrony"

Papież spotkał się z premierem Iraku. "Chrześcijanie potrzebują prawnej ochrony"
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / kb

W piątek papież Franciszek przyjął premiera Iraku - Mustafę al-Kadhime. Na spotkaniu poruszono kwestie historycznej papieskiej wizyty w tym kraju jak i sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W czasie rozmów przypomniano „historyczną wizytę papieża Franciszka w Iraku i chwile jedności przeżyte przez Irakijczyków”. Mówiono o znaczeniu i promowaniu „dialogu narodowego, aby wspierać stabilizację i proces odbudowy kraju”.

Podkreślono też konieczność ochrony „historycznej obecności chrześcijan” w Iraku, do czego niezbędne są „adekwatne przepisy prawne”, jak również wkład, jaki mogą oni wnieść w dobro wspólne, co z kolei wymaga „zapewnienia im tych samych praw i obowiązków”, jakie mają inni obywatele.

Omówiono też sytuację w regionie, „stwierdzając wysiłki podjęte w kraju, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej, dla przywrócenia atmosfery zaufania i pokojowego współżycia”.

DEON.PL POLECA

Franciszek odwiedził Irak w dniach 5-8 marca br.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z premierem Iraku. "Chrześcijanie potrzebują prawnej ochrony"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.