Papież wesprze ośrodek dla migrantów w Bośni i Hercegowinie

Papież wesprze ośrodek dla migrantów w Bośni i Hercegowinie
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI BT
KAI / kb

Papież Franciszek postanowił wesprzeć budowę dwóch wielofunkcyjnych sal i jadalni dla rodzin i nieletnich, którzy będą zakwaterowani w budowanym obecnie stałym obozie dla migrantów w Lipie – w Bośni i Hercegowinie.

W obecności nuncjusza apostolskiego w tym kraju, abpa Luigiego Pezzuto, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Według doniesień katolickiej agencji informacyjnej KTA, poprzez nuncjaturę w Sarajewie papież chciał wyrazić „swoją bliskość i troskę o warunki panujące w obozach w rejonie Lipy, miejscu dość odizolowanym i wciąż pozbawionym podstawowej infrastruktury, zwłaszcza dla dzieci i rodzin" - wyjaśnił nuncjusz. „Darowizna Ojca Świętego - dodał - stanowi ważny wkład w uczynienie nowego stałego obozu w Lipie miejscem bardziej ludzkim i gościnnym".

Wsparcie to stanowi drugą darowiznę Papieża Franciszka na rzecz migrantów przemieszczających się po Bośni i Hercegowinie, po pierwszej darowiźnie z października ubiegłego roku, która pozwoliła na utworzenie dwóch „Kącików społecznych” w obozach dla uchodźców w Usivak i Sedra.

Dawne miasteczko namiotowe Lipa (rejon Bihac) zostało zniszczone przez pożar 23 grudnia zeszłego roku, zmuszając 1500 uchodźców do opuszczenia swoich domów przy śniegu i w bardzo niskich temperaturach. Bezpośrednio po pożarze na tym terenie został założony nowy obóz tymczasowy.

DEON.PL POLECA

W międzyczasie opracowano projekt stworzenia stałego obozu w Lipie, który miałby stać się punktem przyjmowania migrantów. Dzięki wsparciu papieża Franciszka, obóz będzie miał teraz także pomieszczenia odpowiednie do przyjmowania rodzin i nieletnich.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież wesprze ośrodek dla migrantów w Bośni i Hercegowinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.