Tusk apeluje do rządzących: wycofajcie się z wojny z narodem, zanim dojdzie do tragedii

Tusk apeluje do rządzących: wycofajcie się z wojny z narodem, zanim dojdzie do tragedii
(fot. flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)
PAP / kk

Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii Europejskiej; gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii - zaapelował w środę b. premier Donald Tusk.

Środa jest siódmym dniem protestów w całym kraju po wydanym w zeszłym tygodniu przez TK orzeczeniu. Trybunał za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., który dopuszcza przerwanie ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. W niedzielę przeciwnicy wyroku TK demonstrowali m.in. przed i w samych kościołach. Na elewacjach niektórych świątyń pojawiły się hasła wzywające do legalizacji aborcji.

Protesty potępił wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Ci, którzy do nich wzywają, ale i także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się poważnego przestępstwa" - oświadczył. Wezwał też do obrony kościołów.

W środę do sytuacji w Polsce odniósł się szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. "Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy - na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was" - zaapelował były premier Na Twitterze.

DEON.PL POLECA

Środa to jednocześnie rekordowy dzień jeśli chodzi zarówno o liczbę nowych wykrytych zakażeń koronawirusem, jak i liczbę zgonów. Nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby wykryto 18 tys. 820 osób. (łącznie to już 299 tys. 49 przypadków). Resort zdrowia przekazał ponadto, że zmarło dalsze 236 osób; w sumie jest 4851 zgonów. To najwyższe notowane dotąd dane dzienne. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Tusk apeluje do rządzących: wycofajcie się z wojny z narodem, zanim dojdzie do tragedii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.