Ukraina: W Marjince nie ocalał ani jeden dom. Ewakuowano stamtąd wszystkich cywilów

Ukraina: W Marjince nie ocalał ani jeden dom. Ewakuowano stamtąd wszystkich cywilów
Fot. PAP/EPA/EUGENE TITOV
PAP / tk

Z Marjinki w obwodzie donieckim ewakuowano wszystkich cywilów - podała w piątek ukraińska policja. W mieście, które znajduje się pod ciągłym rosyjskim ostrzałem, nie ocalał ani jeden budynek mieszkalny - poinformowano.

W komunikacie, cytowanym przez agencję UNIAN, policja powiadomiła, że ewakuacją ludności z Marjinki zajmował się od ośmiu miesięcy zespół policjantów pod nazwą Biały Anioł. "Teraz w Marjince nie ma już cywilów" - podkreślono w oświadczeniu.

DEON.PL POLECA
Nie ocalał żaden dom

Miasto "stale znajduje się pod bezpośrednim ostrzałem wroga". W Marjince "nie ocalał żaden budynek" - powiadomiła policja.

Funkcjonariusze wezwali do ewakuacji mieszkańców pobliskiej Krasnohoriwki, która wchodzi w skład do gminy miejskiej Marjinka. Wciąż pozostaje tam około 800 cywilów.

Przed rosyjską inwazją w Marjince mieszkało 9 tys. osób. W 2015 roku część miasta okupowali prorosyjscy separatyści, ale zostali odparci przez armię ukraińską. W trakcie obecnej wojny rosyjskie wojska przejściowo zajęły Marjinkę pod koniec marca. Po miesiącu ukraińskie siły zbrojne odzyskały kontrolę nad miejscowością.

Władze Ukrainy od sierpnia br. ewakuują ludność cywilną z obwodu donieckiego, gdzie trwają najcięższe walki. Wyjaśniano m.in., że w obliczu ciągłych ostrzałów nie ma możliwości naprawiania tamtejszej infrastruktury, dlatego mieszkańcy tych terenów pozostaną w czasie nadchodzącej zimy bez ogrzewania.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Skomentuj artykuł

Ukraina: W Marjince nie ocalał ani jeden dom. Ewakuowano stamtąd wszystkich cywilów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.