Upały w Australii. Kilka dni z rzędu powyżej 40 stopni Celsjusza

Upały w Australii. Kilka dni z rzędu powyżej 40 stopni Celsjusza
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Perth, stolicy stanu Australia Zachodnia, odnotowano w niedzielę rekordowy szósty dzień z temperaturą przekraczającą 40 stopni Celsjusza - poinformował brytyjski dziennik "Guardian".

Miasto tak wysoką temperaturę osiągało w ciągu trwającego właśnie na południowej półkuli lata 11 razy, czym pobiło swój kolejny rekord siedmiu dni ustanowiony w sezonie 2015-16.

DEON.PL POLECA
Oczekiwane ochłodzenie pogody ma nastąpić w poniedziałek. Luke Huntington z biura meteorologicznego stanu Australia Zachodnia zwrócił uwagę na to, że ostatnie dni były "wyjątkowe gorąca na obszarze całego zachodniego wybrzeża". Dodał, że w poniedziałek w Perth oczekuje się spadku temperatury do 33 stopni Celsjusza.

Upały w Australii

- Fale upałów w Perth są zwykle spowodowane przez upały, które tworzą się wzdłuż zachodniego wybrzeża - wyjaśnił Huntington.

W ubiegłym tygodniu w mieście Onslow na zachodnie kraju odnotowano 50,7 stopni Celsjusza - temperaturę najwyższą w historii Australii.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Upały w Australii. Kilka dni z rzędu powyżej 40 stopni Celsjusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.