USA: panika w kilku miastach. Uczestnicy pomylili fajerwerki ze strzałami z broni palnej

USA: panika w kilku miastach. Uczestnicy pomylili fajerwerki ze strzałami z broni palnej
Fot. Cedric Letsch / unsplash.com
PAP / tk

W kilku amerykańskich miastach obchody Dnia Niepodległości w poniedziałek zostały zakłócone wybuchami paniki uczestników, którzy pomylili odgłos wybuchających fajerwerków ze strzałami z broni palnej. Tymczasem w Filadelfii nieznany sprawca otworzył ogień, raniąc dwóch policjantów.

Incydent w Filadelfii był najpoważniejszym poniedziałkowej nocy. Według policji sprawca - który pozostaje nieznany i na wolności - zranił dwóch funkcjonariuszy. Strzały oddane pod koniec miejskiego pokazu fajerwerków sprawiły, że tłum ludzi zaczął uciekać w panice z centrum miasta.

Fajerwerki w miastach USA

Jak podaje "Washington Post", podobne sceny - ale spowodowane wybuchem fajerwerków i petard - miały miejsce także w centrum Waszyngtonu, Orlando i stolicy Pensylwanii Harrisburgu. W Orlando część osób odniosła niegroźne obrażenia w powstałym zamieszaniu; niektórzy, uciekając, wskoczyli do jeziora.

Niepokoje były rezultatem m.in. masakry, do której doszło podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Highland Park na przedmieściach Chicago. 22-letni sprawca zabił tam sześć osób i ranił ok. 30.

- Choć świętujemy 4 lipca tylko raz w roku, masowe strzelaniny stały się naszą cotygodniową amerykańską tradycją - powiedział gubernator Illinois JB Pritzker.

Burmistrz Filadelfii Jim Kenney powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że codziennie martwi się, że coś podobnego może stać się w jego mieście.

- Mieliśmy piękny dzień, poza tym, że jakiś przygłup zaczął strzelać (...) ktoś, kto miał broń palną i prawdopodobnie nie powinien jej mieć - powiedział.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz

365 razy na kartach Biblii Pan Bóg powtarza "Nie lękaj się"

Pismo Święte to księga pełna bohaterów takich jak my, doświadczających strachu i radości, smutku i obaw, także w relacji do Boga. Czym jest tak naprawdę...

Skomentuj artykuł

USA: panika w kilku miastach. Uczestnicy pomylili fajerwerki ze strzałami z broni palnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.