USA: Pożegnanie policjanta, zabitego na służbie. Osierocił siedmioro dzieci

catholicnewsagency.com / kb

"Nie ma większej miłości niż ta, gdy oddaje się swoje życie za bliźnich” - przypomniał apb Samuel Aquila podczas pogrzebu policjanta zabitego na służbie w strzelaninie w Boulder (stan Kolorado). Funkcjonariusz Eric Talley osierocił siedmioro dzieci.

Msza została odprawiona w  bazylice Katedralnej Niepokalanego Poczęcia w Denver. Na ceremonię pogrzebową przyszły tłumy mieszkańców. 

- Eric pokazał, co jest najważniejsze w służbie, jaką zapewniacie naszej społeczności, naszym miastom i naszemu krajowi - powiedział apb Samuel Aquila po tragedii. 

Arcybiskup stwierdził, że Talley oddał życie, by ratować innych: "Nie ma większej miłości niż ta, gdy oddaje się swoje życie za bliźnich”.

DEON.PL POLECA

Eric Talley zginął 22 marca, podczas swojej służby. Funkcjonariusz jako pierwszy pojawił się w sklepie spożywczym King Soopers w Boulder, w którym miała miejsce tragiczna strzelanina.

Sprawca ataku, oprócz Talleya, zamordował dziewięć innych osób znajdujących się w budynku.

Policja aresztowała sprawcę strzelaniny - 21-letniego Ahmada Al Aliwi Alissę. Ma odpowiadać karnie za zamordowanie w sumie 10 osób.

Poprzez stronę stworzoną po zabójstwie policjanta, na rzecz jego rodziny zebrano około 1 mln dolarów. Osierocone dzieci Erika Talleya są wieku od 7 do 20 lat.

Źródło: catholicnewsagency.com / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

USA: Pożegnanie policjanta, zabitego na służbie. Osierocił siedmioro dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.