USA. Rodzice nastoletniego sprawcy masakry oskarżeni o nieumyślne zabójstwo

USA. Rodzice nastoletniego sprawcy masakry oskarżeni o nieumyślne zabójstwo
Nabożeństwo dla upamiętnienia ofiar masakry w Oxford High School (fot. Nic Antaya/EPA/PAP)
PAP/mk

Prokuratura stanu Michigan oskarżyła rodziców nastolatka, który zamordował czterech swoich rówieśników, o nieumyślne spowodowanie śmierci ofiar. Prokuratura zarzuca rodzicom Ethana Crumbley'a, że nie zabezpieczyli broni i przez to dostała się ona w jego ręce.

15-latek we wtorek śmiertelnie postrzelił czterech rówieśników w szkole średniej w stanie Michigan w USA. Do strzelaniny doszło w Oxford High School w miejscowości Oxford Township. Sprawca masakry, zidentyfikowany jako Ethan Crumbley, oddał ok. 20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając na miejscu trzech uczniów i raniąc osiem osób, w tym nauczyciela. Czwarta ofiara zmarła następnego dnia w szpitalu.

Rodzice Ethana Crumbley'a zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, bo nie zabezpieczyli przed synem broni - poinformowała w piątek Agencja Reutera.

15-letni Ethan Crumbley został oskarżony przez prokurator stanu Michigan Karen McDonald o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym. Ma postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Będzie sądzony jako osoba dorosła.

James Crumbley cztery dni przed strzelaniną kupił broń, której następnie w ataku użył jego syn. Prokurator Karen McDonald sugerowała wcześniej zaniedbanie, którego mieli dopuścić się rodzice sprawcy, zapewniając mu dostęp do broni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Kate Quinn

Wciągająca opowieść o szpiegostwie i niesamowitych kobietach, które pod warstwą szminki i koronki ukrywały prawdę, łamiąc szyfry w tajnym ośrodku Bletchley Park.
Stephanie Dray

Trzy kobiety, niebezpieczny zdrajca i tylko jedna szansa, aby złamać...

Skomentuj artykuł

USA. Rodzice nastoletniego sprawcy masakry oskarżeni o nieumyślne zabójstwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.