USA. Tragiczna strzelaninia w szkole w Michigan. Sprawcą 15-latek

USA. Tragiczna strzelaninia w szkole w Michigan. Sprawcą 15-latek
Fot. Taylor Wilcox / Unsplash
PAP/ kb

Co najmniej trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w strzelaninie w szkole średniej Oxford High School w miejscowości Oxford Township w stanie Michigan - poinformowało biuro miejscowego szeryfa. Policja ujęła 15-letniego ucznia szkoły podejrzanego o dokonanie zbrodni.

Do strzelaniny doszło przed godz. 13. czasu lokalnego w szkole na przedmieściach Detroit.

Jak podał zastępca szeryfa hrabstwa Oakland Mike McCabe, napastnikiem był 15-letni uczeń szkoły, który oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając trzech uczniów i raniąc sześć osób, w tym jednego z nauczycieli.

McCabe dodał, że policjanci zatrzymali zabójcę, który wciąż miał przy sobie broń. Po zatrzymaniu miał powołać się na prawo do zachowania milczenia i zażądać obecności prawnika. Motywy strzelca nie są znane, zaś policja nie podała jego tożsamości.

Jak powiedziała miejscowej telewizji ABC Robin Redding matka jednego z uczniów szkoły, pogłoski o możliwej strzelaninie krążyły w szkole już wcześniej, wobec czego część uczniów odmówiła pójścia do szkoły.

"Szłam na lekcję i byłam już prawie w klasie, kiedy zobaczyłam dzieci biegnące w moim kierunku i usłyszałam strzały. Biegnę i widzę krew na całej podłodze" - opisała sytuację jedna z uczennic, cytowana przez dziennik "Detroit News".

"Nikt nie powinien bać się przyjść do szkoły, pracy, czy świątyni. Przemoc z użyciem broni palnej jest kryzysem zdrowia publicznego" - oświadczyła gubernator stanu, Demokratka Gretchen Whitmer. "Czas, by się zjednoczyć i pomóc naszym dzieciom czuć się bezpiecznie w szkołach" - dodała.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Kulesza
11,19 zł
14,00 zł

Książka jest wyrazem podjętej przez Autora próby określenia chrześcijańskiego charakteru wybranych dramatów Jerzego Zawieyskiego i Romana Brandstaettera.

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów:

  1. Dramaty chrześcijańskie,
  2. Sposób lektury,
  3. Przestrzeń Śmierci na wybrzeżu Artemidy Romana Brandstaettera,
  4. Czas...

Skomentuj artykuł

USA. Tragiczna strzelaninia w szkole w Michigan. Sprawcą 15-latek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.