USA: ruszył proces Rogera Stone'a, doradcy Donalda Trumpa

USA: ruszył proces Rogera Stone'a, doradcy Donalda Trumpa
(fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)
1 rok temu
PAP / jb

W Waszyngtonie rozpoczął się we wtorek proces Rogera Stone'a - doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa i lobbysty. Stone będzie bronił się przed zarzutami o blokowanie śledztwa Kongresu USA w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory w 2016 roku.

 

Przed budynkiem sądu zebrali się stronnicy i przeciwnicy Stone'a, wzajemnie się przekrzykując. "Wall Street Journal" pisze, że proces Stone'a - lubiącego prowokacje i gry słowne - "prawdopodobnie zamieni się w show".

Stone, który od wielu lat wspiera Partię Republikańską, pracował w sztabie wyborczym w początkowej fazie kampanii prezydenckiej Trumpa, ale jeszcze w połowie 2015 roku z niego odszedł. W dalszym ciągu jednak wspierał późniejszego prezydenta.

Aresztowano go w styczniu. Postawiono siedem zarzutów: jeden dotyczący utrudniania śledztwa, pięć zarzutów składania fałszywych zeznań i jeden zarzut wpływania na świadka w celu składania przez niego fałszywych zeznań. Zarzuty są związane ze sprawą domniemanego przechwycenia przez rosyjskich hakerów e-maili wysyłanych przez sztab Partii Demokratycznej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: ruszył proces Rogera Stone'a, doradcy Donalda Trumpa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.