USA: wjechał samochodem w paradę bożonarodzeniową. Są ofiary śmiertelne

USA: wjechał samochodem w paradę bożonarodzeniową. Są ofiary śmiertelne
Fot. depositphotos.com / Twitter.com
PAP / tk

W miejscowości Waukesha w stanie Wisconsin w USA samochód terenowy wjechał z dużą prędkością w paradę bożonarodzeniową. Co najmniej pięć osób nie żyje, a ponad 40 odniosło obrażenia.

"Obecnie możemy potwierdzić, że co najmniej pięć osób nie żyje, a ponad 40 jest rannych, ale te liczby mogą się jeszcze zmienić w związku z tym, że wciąż zbieramy informacje z miejsca zdarzenia" - oświadczyły władze miasta w mediach społecznościowych.

DEON.PL POLECA

Na razie nie wiadomo, czy zdarzenie było atakiem terrorystycznym - powiedział szef lokalnej policji Dan Thompson. Jak dodał, zatrzymano podejrzaną osobę i skonfiskowano jej pojazd.

Duża część ulicy, na której odbywała się parada, została zamknięta w związku ze wszczętym śledztwem - podała telewizja CNN.

Wjechał w grupę dziewczynek

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu czasu lokalnego w Waukeshy, na przedmieściach Milwaukee. Czerwony samochód terenowy przełamał bariery i staranował grupy ludzi biorących udział w tradycyjnej bożonarodzeniowej paradzie. Według telewizji Fox6 TV, samochód wjechał w grupę tańczących cheerleaderek w wieku 9-15 lat. Na nagraniu w mediach społecznościowych widać grupę rannych dziewczyn i rozrzucone wokół pompony.

- (...) zobaczyliśmy przejeżdżający samochód terenowy typu SUV, który z dużą prędkością jechał w kierunku trasy parady - relacjonował świadek zdarzenia, Angelito Tenorio, radny znajdującej się nieopodal miejscowości West Allis. - Później usłyszeliśmy głośne uderzenie i ogłuszające krzyki osób, w które to auto wjechało - dodał.

Jak przekazała telewizja CNN, sytuację monitoruje Biały Dom, który jest w kontakcie z miejscowymi władzami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: wjechał samochodem w paradę bożonarodzeniową. Są ofiary śmiertelne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.