UWAGA! Bardzo groźne zjawiska pogodowe w południowej Polsce. Mogą wystąpić trąby powietrzne

UWAGA! Bardzo groźne zjawiska pogodowe w południowej Polsce. Mogą wystąpić trąby powietrzne
Fot. Depositphotos
PAP / pk

W nocy z piątku na sobotę mieszkańcy południowej Polski powinni być przygotowani na wystąpienie bardzo groźnych zjawisk pogodowych, w tym trąb powietrznych. Z kolei w czwartek i w nocy z czwartku na piątek można spodziewać się spokojniejszej pogody - poinformował synoptyk IMiGW Michał Kowalczuk.

W czwartek będzie pogodnie i słonecznie niemal w całym kraju. Słaby, przelotny deszcz możliwy będzie jedynie lokalnie na północnym wschodzie Polski. Temperatury maksymalne wyniosą od 20 do 24 st. C; nieco chłodniej będzie jedynie nad morzem - około 16, 18 st. C. - Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu oraz lokalnie na wschodzie porywisty; na zachodzie wiatr słaby, zmienny, przeważnie z kierunków zachodnich - powiedział Michał Kowalczuk.

DEON.PL POLECA

Jak przekazał synoptyk IMiGW, "w nocy z czwartku na piątek zachmurzenie na wschodzie będzie małe a na północy oraz na zachodzie umiarkowane, chwilami duże". Na Suwalszczyźnie możliwe będą krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do około 500 m. Temperatury minimalne od 10 do 14 st. C, nieco cieplej na południu - około 15, 16 st. C; lokalnie na północy możliwe spadki temperatury poniżej 10 st. C. Wiatr będzie słaby, z przewagą kierunków południowych.

Noc z piątku na sobotę będzie bardzo groźna

Piątek będzie znacznie cieplejszy niż czwartek. - Na wschodzie cały czas pogodnie i słonecznie; na Zachodzie zachmurzenie umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego - powiedział Michał Kowalczuk. Późnym popołudniem przelotne opady deszczu oraz burze możliwe na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i na zachodnich granicach Wielkopolski; suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatury maksymalne w kraju wyniosą przeważnie od 25 do 28 st. C. Jeszcze cieplej będzie na krańcach południowych - około 30, 32 st. C. Nieco chłodniejsza pogoda będzie zaś nad morzem - temperatura wyniesie tam od 20 do 22 st. C. - Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych. W trakcie burz możliwe porywy do 90 km/h - poinformował synoptyk.

Noc z piątku na sobotę będzie bardzo groźna. Zachmurzenie umiarkowane i duże; spodziewane są opady deszczu oraz burze z opadami dużego gradu. Synoptyk przestrzegł przed możliwymi trąbami powietrznymi, w szczególności w południowej Polsce, gdzie zjawiska pogodowe i burze mogą być najbardziej ekstremalne - suma opadów wyniesie tam do 40 mm. Temperatury minimalne przeważnie od 16 do 18 st. C, lokalnie na południu do 20 st. C; najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - około 14 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni. - W trakcie burz możliwe porywy wiatru nawet do 120 km/h - przekazał synoptyk IMiGW.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

UWAGA! Bardzo groźne zjawiska pogodowe w południowej Polsce. Mogą wystąpić trąby powietrzne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.