Via Carpatia. 30 km nowej drogi ekspresowej na wschodzie Polski

Via Carpatia. 30 km nowej drogi ekspresowej na wschodzie Polski
Wólka Łętowska (pow. leżajski, woj. podkarpackie). Węzeł Nowa Sarzyna na przygotowanym do otwarcia odcinku drogi ekpresowej S19 (fot. Darek Delmanowicz/PAP)
PAP/mk

Od dziś kierowcy podróżujący po Podkarpaciu korzystać mogą z prawie 30 km nowej drogi ekspresowej. Drogowcy zakładają, że w 2024 r. trasą S19 będzie można przejechać z Rzeszowa do Białegostoku.

Kierowcy mogą już korzystać z prawie 30 kilometrów drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. W poniedziałek oddane zostały do ruchu trzy odcinki - od węzła Rudnik nad Sanem do węzła Łowisko. Trasa ta będzie częścią szlaku Via Carpatia.

Jak podkreślił podczas uroczystości, która odbyła się na węźle S19 Nowa Sarzyna, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, inicjatorem budowy Via Carpatia był śp. prezydent Polski Lech Kaczyński.

- Twierdził, patrząc daleko w przyszłość, że Polsce, a szczególnie Polsce wschodniej, potrzebna jest nowoczesna, bezpieczna droga. Droga, która będzie swoistym motorem, silnikiem gospodarczym regionów przez które będzie przebiegać - powiedział szef resortu infrastruktury.

Adamczyk przypomniał, że szlak Via Carpatia połączy Bałtyk z morzami południa Europy, m.in. z morzem Egejskim.

Minister infrastruktury podkreślił, że za kilkanaście dni oddane będą kolejne odcinki Via Carpatia.

- Do kwietnia przyszłego roku pojedziemy tą trasą z Rzeszowa do Lublina. Natomiast w 2024 dojedziemy już z Rzeszowa do Białegostoku - zapowiedział.

Oddane w poniedziałek trzy odcinki to niemal 30 km.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz
26,94 zł
44,90 zł

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Via Carpatia. 30 km nowej drogi ekspresowej na wschodzie Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.