W Łodzi uruchomiono regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

W Łodzi uruchomiono regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
fot. Deposit Photos
PAP / sz

W woj. łódzkim uruchomiono telefon dla dzieci i młodych ludzi, którzy nie radzą sobie ze skutkami epidemii – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

Działalność regionalnego interwencyjnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży finansuje samorząd województwa łódzkiego poprzez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Projekt wykorzystuje najnowsze technologie, z których najczęściej korzystają dzieci i młodzież. Oprócz rozmów telefonicznych pomoc będzie udzielana także na Messengerze i Snapchacie.

"Przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów – terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych. Służą oni pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych (...) dotyczących ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa" – wyjaśniła mł. insp. Kącka.

Telefon działać będzie do 14 czerwca, codziennie od 12.00 do 20.00, a na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) codziennie w godzinach 20.00 do północy

Numer regionalnego interwencyjnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 726-611-611.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

W Łodzi uruchomiono regionalny interwencyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.