W Łodzi zawaliła się kamienica. Na miejscu interweniuje 13 zastępów straży pożarnej

W Łodzi zawaliła się kamienica. Na miejscu interweniuje 13 zastępów straży pożarnej
Zdjęcie poglądowe. Fot. Depositphotos
PAP / pk

Przy ul. Głowackiego w Łodzi zawaliła się trzypiętrowa kamienica przeznaczona do rozbiórki. Budynek był niezamieszkany, jednak mogły przebywać w nim osoby bezdomne, dlatego zostanie przeszukany przez psy gruzowiskowe. Na miejscu jest 13 jednostek straży pożarnej.

Do zawalenia się części trzypiętrowego budynku przy ul. Głowackiego, który od dłuższego czasu przeznaczony był do rozbiórki, doszło w niedzielę około godz. 11.

- Na ostatnim piętrze kamienicy załamały się stropy dachu o wymiarach 5 na 5 metrów. Mimo że budynek od dawna pozostawał niezamieszkany, istnieje podejrzenie, że w chwili katastrofy mogły przebywać w nim osoby bezdomne. Ze względu na stan tego obiektu, nie mogą do niego wejść strażacy, dlatego na miejsce zadysponowano dwa psy gruzowiskowe, które przeszukają teren - powiedział rzecznik komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. kapitan Łukasz Górczyński.

Na miejscu zdarzenia interweniuje 13 zastępów straży pożarnej.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Łodzi zawaliła się kamienica. Na miejscu interweniuje 13 zastępów straży pożarnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.