Poznań: wybuch gazu w kamienicy; 1 osoba ranna, 15 ewakuowanych

Poznań: wybuch gazu w kamienicy; 1 osoba ranna, 15 ewakuowanych
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

1 osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu w jednej z poznańskich kamienic przy ul. Wawrzyniaka. 15 osób ewakuowało się z budynku jeszcze przed przybyciem służb. Sytuacja jest już opanowana.

Do zdarzenia doszło w Poznaniu w niedzielę po południu. Jak tłumaczył PAP oficer prasowy PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski, "doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym; jest to kamienica przy ul. Wawrzyniaka".

"W wyniku zdarzenia jedna osoba, mężczyzna, został poparzony, odmówił jednak przewiezienia do szpitala. Pozostałe 15 osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej" - podkreślił Kucierski.

Jak dodał, w budynku doszło m.in. do uszkodzenia okien. "W tej chwili czekamy na inspektora nadzoru budowlanego, który będzie oceniał przydatność tego budynku do dalszego użytkowania" - powiedział.

DEON.PL POLECA

Straż pożarna zabezpiecza obecnie miejsce zdarzenia. "Nie ma już żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o gaz. Prowadzone będą oczywiście dalsze czynności wyjaśniające zdarzenie. Dopóki specjaliści nie wejdą do budynku i nie przeprowadzą swoich czynności trudno mówić o jakichkolwiek przyczynach tego zdarzenia" - powiedział Kucierski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Poznań: wybuch gazu w kamienicy; 1 osoba ranna, 15 ewakuowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.