Schetyna: Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz

Schetyna: Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
PAP / kk

Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. Jak dodał, w Wielkopolsce nigdy nie wygra PiS, bo "tutaj szanuje się porządek w państwie polskim".

"Premierze Morawiecki, to że jesteś od ludzi bogatszy nie znaczy, że jesteś od nich lepszy. To, że uważasz się za bardziej cwanego, to nie znaczy, że jesteś od nich mądrzejszy.(...) Chcę przypomnieć o czymś najważniejszym: w Rzeczpospolitej dostaje się władzę od ludzi po to, żeby im służyć. To truizm i zdaje się wszyscy powinniśmy o tym pamiętać. Ktoś, kto o tym zapomina, musi odejść" - powiedział Schetyna, który podczas konwencji zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera.

"To, że Morawiecki dostał władzę z rąk Kaczyńskiego nie oznacza, że Polacy nie mogą mu jej odebrać. I jednego i drugiego mogą pogonić i już 21 października będą mieli pierwszą okazję" - podkreślił.

Przypomniał, że 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania wielkopolskiego "nie możemy obchodzić w dobie wszechobecnego w życiu publicznym kłamstwa".

"Tak uroczyste, święte w naszej pamięci rocznice Polki i Polacy muszą dziś obchodzić z niegodnym szacunku prezydentem, depczącym na oczach rodaków najwyższe prawo Rzeczpospolitej - konstytucję. Muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz" - powiedział Schetyna.

DEON.PL POLECA

Dodał, że w Wielkopolsce nigdy nie wygra PiS, bo tutaj "szanuje się porządek w szkole, w gospodarce, w armii i całym polskim państwie". "Tutaj nigdy nie wygra też partia, która chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej" - podkreślił lider PO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Schetyna: Polacy muszą żyć ze świadomością, że Polską rządzi premier kłamca i tchórz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.