W lutym premiera filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak". To kontynuacja poruszającej produkcji sprzed sześciu lat

W lutym premiera filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak". To kontynuacja poruszającej produkcji sprzed sześciu lat
Fot. Monolith Films / YouTube.com
KAI / tk

Ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” porwała 1,5-milionową widownię w każdym wieku, dostarczając nie tylko znakomitej rozrywki, ale także wielkich wzruszeń i okazji do przemyśleń. Jej kontynuacja to kolejna niezwykła opowieść o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie. Film trafi do polskich kin 2 lutego 2024 roku.

Kilka lat temu wszyscy zakochaliśmy się w historii Auggiego. Dzisiaj „Cudowny chłopak ” nadal pozostaje ukochanym filmem nauczycieli, rodziców i wychowawców. Jego kontynuacja, „Cudowny chłopak. Biały ptak ”, niesie ten sam pełen empatii przekaz, co oryginalny film i jest co najmniej tak samo poruszająca. Tym razem twórcy skupiają się na postaci Juliana, czyli chłopca, który w pierwszej części był prześladowcą Auggiego. Dorastający chłopiec zaczyna żałować swojego czynu, ale dopiero historia opowiedziana przez babcię pozwoli mu uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie mają wrażliwość wobec słabszych i reagowanie na ich krzywdę. Widz razem z Julianem przenosi się do czasów młodości Sary: do Francji w dobie II wojny światowej. W godzinie największej próby dziewczynce pomógł lekceważony przez innych, poruszający się o kulach kolega z klasy…

DEON.PL POLECAGłównym bohaterem pierwszej części opowieści z 2017 roku jest 10-letni Auggie (Jacob Tremblay), który urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Dziecko przez cztery lata uczyło się w domu pod okiem mamy. Jednak rodzice zdecydowali, że Auggie musi w końcu iść do zwykłej szkoły. Mieli nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Niestety Auggie natychmiast stał się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”, z którego się śmiali i wytykali palcami. Prym w tym wiódł właśnie Julian, czyli chłopak, od którego zaczyna się opowieść „Cudownego chłopaka. Białego ptaka”.

Julian za znęcanie się nad kolegą został relegowany ze szkoły. Teraz próbuje odnaleźć się w liceum. Rozgoryczony, wściekły na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Na życzliwość reaguje niechęcią. Nie umiejąc sobie poradzić z poczuciem winy izoluje się od szkolnej społeczności. Jego nieco ekscentryczna babcia wie jednak, że każdy zasługuje na drugą szansę. Postanawia podzielić się z Julianem poruszającą historią swojej młodości. Jej niezwykłe losy są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał. Czy ta niezwykła historia miłości i walki o przetrwanie odmieni nastoletniego Juliana?

Do polskich kin „Cudowny chłopak. Biały ptak” trafi 2 lutego. Dystrybucja: Monolit Films.

Zobacz zwiastun filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak"

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janet Skeslien Charles

Bestseller „New York Timesa”

Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej 

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W lutym premiera filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak". To kontynuacja poruszającej produkcji sprzed sześciu lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.