W USA zastrzelono Polaka. Był synem znanego chirurga i działacza polonijnego

W USA zastrzelono Polaka. Był synem znanego chirurga i działacza polonijnego
fot. Depositphotos
PAP / pk

W Chicago zmarł od ran postrzałowych w niedzielę nad ranem 44-letni Jacek Rudnicki. Był synem znanego chirurga i działacza polonijnego, byłego kandydata do Senatu RP dr. Marka Rudnickiego - poinformowały w poniedziałek media polonijne.

Do morderstwa doszło w niedzielę ok. godz. 4:30 nad ranem w południowej części śródmieścia Chicago na skrzyżowaniu Alei Michigan i 24 Ulicy. Sprawcy zabójstwa skradli mercedesa Rudnickiego.

DEON.PL POLECA
Jak powiedział w rozmowie z polonijnym "Dziennikiem Związkowym" ojciec ofiary, prof. dr Marek Rudnicki, jego syn został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi. Według amerykańskich mediów sprawcy, którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani, trafili go dwukrotnie w dolną część ciała.

Jacek Rudnicki "był szlachetną duszą"

Jacek Rudnicki pracował w branży komputerowej i doraźnie jeździł Uberem. "Był taką szlachetną duszą" - napisał na Facebooku przyjaciel zmarłego, Mark Rivera. "Tym razem przemoc w Chicago uderzyła w nas naprawdę z bliska" - podkreślił w swym komentarzu "Dziennik Związkowy".

DEON.PL POLECA

Według gazety Jacek Rudnicki mieszkał z rodzicami około trzy kilometry od miejsca zdarzenia, w rejonie Grant Parku. Rodzice widzieli go ostatni raz w sobotę późnym wieczorem. Okoliczności zabójstwa bada policja.

Mercedes Jacka Rudnickiego został zlokalizowany w niedzielę po południu dzięki GPS. Jak powiedział PAP pragnący zachować anonimowość mieszkaniec Chicago w mieście często dochodzi do kradzieży samochodów. Opisywał, że najczęściej wygląda to w ten sposób, że upatrzonemu pojazdowi zajeżdża drogę jeden samochód z przodu, drugi ustawia się z tyłu i złodzieje z bronią zmuszają właściciela do opuszczenia auta.

- Na początku stycznia ofiarą carjackingu padła sędzia hrabstwa Cook z maleńkim synem - dodał.

Według lokalnego oddziału telewizji ABC powołującego się na policję, w minionym roku doszło w mieście do ponad 2100 przypadków porwań samochodów.

- Ojciec zamordowanego mężczyzny, dr Marek Rudnicki jest bardzo znanym lekarzem chirurgiem mieszkającym od wielu lat w Chicago. Kandydował w roku 2019 do Senatu RP. W latach 2018-2020 był prezesem Związku Lekarzy Polskich. Jest założycielem Koalicji Amber zajmującej się profilaktyką raka piersi u kobiet. W roku 2012 otrzymał wyróżnienie polonijne dla wybitnego Polaka - powiedziała PAP dziennikarka Małgorzata Ptaszyńska.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W USA zastrzelono Polaka. Był synem znanego chirurga i działacza polonijnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.