Nad Włochy wraca upał. Wydano ostrzeżenia dla Rzymu, Katanii i Palermo

Nad Włochy wraca upał. Wydano ostrzeżenia dla Rzymu, Katanii i Palermo
fot. Depositphotos
PAP / pk

Po kilku dniach przerwy do Włoch wracają upały i ostrzegające przed nimi alerty Ministerstwo Zdrowia ogłaszane dla kolejnych miast. W niedzielę pomarańczowy alarm obowiązywać będzie w 10 z 27 miast w kraju, m.in. w Rzymie, Katanii i Palermo. Oznacza, że wysokie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia osób starszych, chorych i dzieci.

Czwartek i piątek przyniosły wytchnienie dzięki bardziej umiarkowanym temperaturom, ale już w sobotę zacznie nadciągać kolejna fala upałów.

Temperaturom od 32 do 38 stopni będą musieli stawić czoła mieszkańcy i turyści w Rzymie, Perugii, Bari, Bolonii, Cagliari, Campobasso, Katanii, Palermo, Pescarze i Rieti, czyli w centrum i na południu kraju.

W żadnym mieście nie będzie obowiązywał najwyższy, czerwony stopień alertu, oznaczający zagrożenie dla zdrowia całej populacji, nie tylko dla osób najsłabszych.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nad Włochy wraca upał. Wydano ostrzeżenia dla Rzymu, Katanii i Palermo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.