Warszawa/ Marsz Antyfaszystowski zmierza z pl. Konstytucji w kierunku pl. Trzech Krzyży

Warszawa/ Marsz Antyfaszystowski zmierza z pl. Konstytucji w kierunku pl. Trzech Krzyży
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / ml

Marsz Antyfaszystowski, który po godz. 14 wyruszył z pl. Unii Lubelskiej zmierza z pl. Konstytucji w kierunku pl. Trzech Krzyży, gdzie ma się zakończyć. W tym roku antyfaszyści idą pod hasłem "Za wolność Waszą i naszą!". W marszu uczestniczą niektórzy politycy lewicy.

Uczestnicy Marszu Antyfaszystowskiego zebrali się przed godz. 14 na pl. Unii Lubelskiej. Przynieśli ze sobą flagi biało-czerwone, tęczowe oraz flagi Unii Europejskiej.

Mają też transparenty z hasłami takimi jak: "Precz z homofobią", "Precz z faszyzmem", "Nigdy więcej faszyzmu, "11 Listopada +NIE+ rasistom i faszystom", "Wolna Polska", "Różnorodność wzmacnia naród", "Antyfaszyzm to nasz obowiązek". W środku pochodu uczestnicy niosą dużą tęczową flagę.

Słychać hasła: "Polska dla wszystkich bez nienawiści", "Miejmy granice, a nie węgiel", "Warszawa wolna od faszyzmu", "Naszą bronią solidarność", "Za wolność waszą i naszą". Manifestacja jest bardzo mocno chroniona przez policję.

Po godz. 16 antyfaszyści zmierzają od pl. Konstytucji w kierunku. pl. Trzech Krzyży, gdzie marsz ma się zakończyć. Według organizatorów idzie w nim ok. 12 tys. osób.

Wśród manifestujących są m.in. poseł-elekt Krzysztof Śmiszek z Wiosny i posłanka-elekt Magdalena Biejat z Lewicy-Razem. Obecni są również: Barbara Nowacka i Klaudia Jachira.

Marsz zorganizowały organizacje lewicowe: Koalicja Antyfaszystowska, Akcja Demokracja, Antyfaszystowska Warszawa, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Studencki Komitet Antyfaszystowski oraz przestrzeń inicjatyw "Syrena", które zaznaczają, że jest to "impreza uliczna, taneczny pochód" będący sprzeciwem wobec "Marszu Niepodległości, który również w niedzielę przejdzie ulicami stolicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Warszawa/ Marsz Antyfaszystowski zmierza z pl. Konstytucji w kierunku pl. Trzech Krzyży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.