WHO: w Ameryce Północnej i Południowej koronawirusem zakaziło się prawie 31 mln osób

WHO: w Ameryce Północnej i Południowej koronawirusem zakaziło się prawie 31 mln osób
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
PAP / jb

W Ameryce Północnej i Południowej koronawirusem zakaziło się blisko 31 mln ludzi, na Covid-19 zmarło prawie 787 tys. z nich - poinformowała w środę regionalna dyrektorka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Carissa Etienne.

 

DEON.PL POLECA
Organizacja informuje, że na całym świecie wirusem SARS-CoV-2 zainfekowało się już prawie 72 mln osób, z których ponad 1,62 mln zmarło. W zeszłym tygodniu diagnozowano średnio 620 tys. nowych przypadków dziennie.

Według statystyk WHO region Ameryk jest najbardziej dotkniętą pandemią częścią świata. Po nim jest Europa, w której zakaziło się ponad 22,3 mln osób, a 493 tys. zmarło, następnie region Azji Południowo-Wschodniej - blisko 11,5 mln infekcji i 174 tys. zgonów, Bliski Wschód i basen Morza Śródziemnego - 4,5 mln zakażeń i 113 tys. zgonów, Afryka - 1,6 mln infekcji i 36 tys. zgonów oraz obejmujący Australię, Chiny i Japonię region zachodniego Pacyfiku - prawie milion zakażeń i 18,5 tys. ofiar.

Etienne dodała, że w Ameryce Południowej najwięcej infekcji przybywa teraz w Brazylii i Kolumbii.

W USA koronawirusem zakaziło się do tej pory ponad 16,2 mln osób, prawie 300 tys. z nich zmarło. W zeszłym tygodniu przybyło blisko 1,5 mln przypadków.

W Brazylii potwierdzono infekcję u blisko 7 mln osób, na Covid-19 zmarło ponad 181 tys. z nich. W poprzednim tygodniu wykryto ponad 300 tys. nowych zakażeń.

Kolejnymi najbardziej dotkniętymi pandemią krajami regionu są: Argentyna (1,5 mln zakażeń i 41 tys. zgonów), Kolumbia (1,4 mln infekcji i 39 tys. zgonów), Meksyk (1,2 mln zakażeń i 114 tys. zgonów) oraz Peru (blisko milion infekcji i 36 tys. zgonów).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Mamy głos! My również jesteśmy Kościołem i jesteśmy za niego odpowiedzialni!

Coraz więcej osób ma wrażenie pogłębiającego się kryzysu w Kościele. Skandale związane z  ukrywaniem przypadków pedofilii, zadziwiające wypowiedzi części hierarchów i niezrozumiałe polityczne sojusze...

Skomentuj artykuł

WHO: w Ameryce Północnej i Południowej koronawirusem zakaziło się prawie 31 mln osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.