Prezenty będą droższe i nie takie, jak chcemy

Prezenty będą droższe i nie takie, jak chcemy
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Przez globalne problemy z zerwanymi łańcuchami dostaw sklepy w Polsce borykają się z brakami towarów i opóźnieniami w zaopatrzeniu. To wyzwanie dla ruszającego właśnie szczytu sprzedażowego – wskazuje w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolita”.

Gazeta zauważa, że dla branży handlowej rusza okres prawdziwych żniw. Zaczyna się już 11 listopada (od znacznie mniej popularnego niż w Azji tzw. Dnia Singla), a kulminacja przypada z końcem miesiąca, podczas Black Friday (26 listopada) i Cyber Monday (29 listopada). Kolejny, tradycyjny już boom zakupowy to czas przed świętami Bożego Narodzenia. Ale najlepsze dwa miesiące w roku dla wielu sprzedawców tym razem to potężne wyzwanie, a co za tym idzie, i dla konsumentów.

Prezenty będą droższe i nie takie, jak chcemy

Jak czytamy w "Rz", w br. wielu z nas nie ma co liczyć na wymarzony prezent – zerwane łańcuchy dostaw, będące pokłosiem pandemii, sprawią, że Święty Mikołaj będzie musiał kupować akurat to, co jest na półkach, a nie to, co chcemy.

"Kłopot dotyczy głównie sprzętów elektronicznych (z uwagi na braki chipów). Już dziś coraz więcej e-sklepów doświadcza problemów z dostępnością towaru, a – jak ostrzegają eksperci – najbardziej konsekwencje zakłóceń odczują małe i średnie podmioty" - napisano. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Max Lucado

Mieszkańcy Łemikowa chcą uczcić Dzień Twórcy najlepiej, jak potrafią. Najlepszym tortem, najlepszym bukietem i najlepszym koncertem. Kiedy jednak pomyłka Pączka rujnuje obchody święta, Łemiki odkrywają najcenniejszy prezent, jaki mogą wyśpiewać swojemu twórcy: Lubimy cię, kochamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Prezenty będą droższe i nie takie, jak chcemy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.