13 pomysłów na najlepsze prezenty pod choinkę

13 pomysłów na najlepsze prezenty pod choinkę
(fot. shutterstock.com / WAM)

Wreszcie kilka dni wytchnienia. W tym pełnym ciepła - mimo zwykle niesprzyjającej pogody - czasie świętowania, spotkań z bliskimi i rozmów warto też sięgnąć po dobrą lekturę. Można taką też podarować. W końcu, jak mówi chińskie przysłowie: "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni". Obdarować kogoś ogrodem - marzenie.

Mamy zatem dla Was kilka naprawdę ciekawych pozycji na ogrody w kieszeni. Gotowi?

Jeśli chcecie przeżyć Święta Bożego Narodzenia odkrywając, co naprawdę wydarzyło się w tę niezwykłą noc, kiedy nawet aniołowie wpadli w szał radości, sięgnijcie po "Tajemnicę Wcielenia". Poruszające rozważania Benedykta XVI pokazują, że Bóg nie dał nam czegoś, lecz dał samego siebie w swoim Synu Jednorodzonym.

Jaka jest droga do poznania Jezusa? Okazuje się, że prawda o Synu Bożym to więcej niż teologiczne dogmaty i historyczne dowody. Życie Jezusa jest historią, która trwa. I o tym właśnie mówi "Biografia Syna Bożego". Maria Miduch judaistka i biblistka odsłania prawdziwe oblicze Tego, którego narodziny w ludzkiej postaci będziemy świętować.

DEON.PL POLECA

A jako, że nie ma szans, żeby to wszystko objąć bez wiary polecamy bestsellerowe już rozważania abp. Grzegorza Rysia "Moc wiary".

W związku z tym, że nie wszystko w chrześcijaństwie duchem stoi i ciału też potrzeba czegoś dobrego, tak smacznego jak i zdrowego, polecamy trzy książki.

W pierwszej, legendarna siostra Anastazja i jej następczyni siostra Salomea udowadniają, że tradycyjne potrawy mogę mieć trochę nowocześniejsze, ale równie smaczne oblicze. "Boże Narodzenie z s. Anastazją i s. Salomeą" to prawdziwy rajski ogród, dla wszystkich, którzy czerpią radość z gotowania i pieczenia.

A jeśli trochę przesadziliśmy z jedzeniem i chcemy skutecznie oczyścić ciało i ducha, warto zaglądnąć do książek "Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Przepisy" i "Post Daniela Post Daniela z uzdrawiającą dietą dr Ewy Dąbrowskiej". Pamiętaj, jedzenie, które spożywasz na co dzień, może być najlepszym i jedynym lekarstwem, jakiego potrzebujesz.

Mamy zatem już coś dla ducha i ciała. Czas na przyjemności intelektualne. "Ostatnie dni mroku" to niezwykła podróż do XIX wiecznej Ameryki, gdzie dwóch, do dziś fascynujących geniuszy: Nikola Tesla i Tomasz Edison toczyło bój o wyższość swoich odkryć. Ten spór, który zelektryzował świat, opisał w brawurowy sposób Graham Moore, hollywoodzki scenarzysta, zdobywca Oscara za film "Gra tajemnic". Na tym samym kontynencie, zaledwie kilkadziesiąt lat później, trójka dzieci z Polski, uciekających przed koszmarem wojny znalazła swój dom. Ich pełną dramatycznych wydarzeń historię przedstawiła w książce "Dzieci stamtąd" kanadyjska pisarka Arlette Cousture. Wanda Półtawska nie miała tyle szczęścia. W czasie wojny trafiła do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie podano ją eksperymentom medycznym. Przeżyła. Po wojnie zaprzyjaźniła się z Janem Pawłem II. Wielu twierdzi, że stała się z czasem jedną z najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Papieża. Historia niezwykłej, choć trudnej kobiety. "Wanda Półtawska. Biografia z charakterem" - ta książka nie mogła mieć innego tytułu.

A jeśli szukacie czegoś lżejszego, to dwóch panów na pewno poprawi wam humor. Obaj naukowcy, obaj z szalonym poczuciem humoru.

Fantastyczny kabareciarz, a przy tym wybitny językoznawca dr hab. Alosza Awdiejew dzieli się dowcipami, które zbierał przez 40 lat. "Opowiem ci kawał" to po prostu życie ludzkie od zabawnej strony. Taka też jest, wierzcie nam. Wiedział o tym doskonale prof. Jerzy Vetulani, czyli tytułowy "Prezes sekcji geniuszy". Był światowej sławy neurobiologiem, ale zachowywał się w taki sposób, że jego amerykańscy współpracownicy pytali, czy na pewno jest profesorem. Porywający, a może nawet gorszący dla niektórych portret geniusza i błazna stworzyła Julia Kalęba.

Skoro już jesteśmy przy prof. Vetulanim, to nie możemy nie wspomnieć o jego jedynej książce dla dzieci. "Sen Alicji, czyli jak działa mózg" jest porywającą wyprawą w głąb ludzkiego mózgu, która pomoże twojemu dziecku (ręczymy, że i tobie) zrozumieć, co dzieje się w naszych głowach. Zachwycające wydanie.

A jeśli już jesteśmy przy książkach dla dzieci i Bożym Narodzeniu to zapewne słyszeliście co nieco o najnowszej produkcji Sony Pictures Pierwsza gwiazdka. Jeśli wasze dzieci chciałyby poznać losy zwierząt, które odnalazły małego Jezusa, to warto sięgnąć po książeczki "Pierwsza Gwiazdka" i wyruszyć z nimi w kolorową wyprawa do Betlejem.

13 pomysłów na najlepsze prezenty pod choinkę - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

13 pomysłów na najlepsze prezenty pod choinkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.