5 tys. złotych za logo polskiego parlamentu

5 tys. złotych za logo polskiego parlamentu
(fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)
PAP / drr

Ponad 1,6 tys. prac wpłynęło na ogłoszony przez Kancelarię Sejmu konkurs na logo izby niższej parlamentu. Wyniki konkursu poznamy 15 kwietnia; zwycięzca otrzyma 5 tys. zł.

W jury konkursu zasiadają: marszałek Bronisław Komorowski, wicemarszałkowie: Stefan Niesiołowski (PO), Krzysztof Putra (PiS), Jerzy Szmajdziński (Lewica), Ewa Kierzkowska (PSL), p.o. szefa Kancelarii Sejmu Lech Czapla, malarz i reżyser Lech Majewski, szef katedry plakatu i ilustracji Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie prof. Grzegorz Marszałek oraz twórca plakatów, scenografii teatralnych, wykładowca łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych Sławomir Iwański.

DEON.PL POLECA
Zwycięska praca będzie wykorzystywana w publikacjach i materiałach informacyjnych Sejmu.

Celem konkursu jest stworzenie ujednoliconego znaku graficznego, który będzie stosowany przez wszystkie organy Sejmu. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani, poza pracownikami Kancelarii Sejmu oraz członkami ich rodzin. Prace mogły być realizowane i zgłaszane indywidualnie lub zespołowo.

DEON.PL POLECA

Zgodnie z regulaminem konkursu, projekt powinien być niepowtarzalny i oryginalny. Ma też nadawać się do wykorzystania zarówno na materiałach biurowych (kopertach, wizytówkach, teczkach, listownikach), jak i materiałach promocyjnych i informacyjnych (plakatach, banerach, długopisach). Może być wykonany w dowolnej technice graficznej nadającej się do wykorzystania; nie ma wymagań co do kształtu, kolorów i rodzaju czcionki użytych w logo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

5 tys. złotych za logo polskiego parlamentu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.