76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo

76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo
(fot. Ms Jane Campbell / Shutterstock, Inc.)
PAP / jb

Caritas Polska przekazał na remont ormiańskiego liceum im. Karen Jeppe w Aleppo 76 tys. zł, a od 2016 roku przekazał na pomoc dla Syrii 46 mln zł - poinformowało PAP w środę biuro prasowe Caritas w przekazanym komunikacie.

W ormiańskim liceum im. Karen Jeppe w Aleppo praca wre. Trwa gruntowny remont głównego budynku szkoły, który ucierpiał w trakcie walk toczonych na terenie miasta. Caritas Polska przekazał 76 tys. zł. na dofinansowanie remontu szkoły, w tym renowację pomieszczeń służących nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Nieprzekraczalnym terminem ukończenia robót jest początek roku szkolnego 2019/2020. W drugim, mniejszym budynku, w 2017 roku zostały przeprowadzone niezbędne prace remontowe umożliwiające prowadzenie zajęć edukacyjnych.

W ramach remontu oczyszczono klasy z gruzu, wymieniono instalację elektryczną i hydraulikę. Zakupiono nowe biurka, wymieniono drzwi i okna. Naprawiono również zbiornik dostarczający wodę na parter budynku i ukończono remont toalet. Obecnie pomieszczenia są odmalowywane.

- Od 2016 roku Caritas Polska przekazał na pomoc dla Syrii ogromną kwotę ponad 46 mln zł - przypomina dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

DEON.PL POLECA

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom, parafianom, diecezjanom, który ciągle wspierają przede wszystkim chrześcijan w Syrii, w Aleppo. Ta pomoc, która płynie z Polski jest bardzo ważna. Będąc w Aleppo od wielu ludzi słyszałem wielkie dziękuję, to pomoc, która bezpośrednio trafia do mieszkańców tego zrujnowanego miasta - powiedział ks. Iżycki cytowany w komunikacie.

Ormiańskie liceum im. Karen Jeppe w Aleppo zostało założone w 1947 roku. Patronką liceum jest Karen Jeppe, duńska filantropka, która poświęciła swoje życie ormiańskim uchodźcom w Aleppo - zwłaszcza osieroconym dzieciom i wdowom, uciekającym przed ludobójstwem w trakcie I wojny światowej.

W pomoc dla mieszkańców Syrii można się włączyć poprzez program "Rodzina Rodzinie", wpłaty na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, SMS charytatywny o treści Syria na numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

76 tys. zł od Caritas Polska na remont ormiańskiego liceum w Aleppo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.