Al-Kaida planuje zamachy na policjantów. Polska dostała ostrzeżenie

Al-Kaida planuje zamachy na policjantów. Polska dostała ostrzeżenie
(fot. pl.depositphotos.com)
wp.pl/dm

Polskie służby otrzymały ostrzeżenie o zagrożeniu zamachami ze strony z Al-Kaidy. Terroryści mogą planować ataki na umundurowanych funkcjonariuszy w całej Europie - podaje Wirtualna Polska.

Jak podaje portal, 6 maja do policjantów w całym kraju trafiła krótka informacja, która postawiła na nogi wszystkich odpowiedzialnych za zabezpieczenie Polski przed zamachami terrorystycznymi. 

DEON.PL POLECA"Wydział Kryminalny Biura Kryminalnego KGP uzyskał, za pośrednictwem Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP, informację przesłana przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX o możliwym zagrożeniu przeprowadzenia ataków terrorystycznych na funkcjonariuszy policji w krajach zachodnich" - czytamy w dokumencie. 

Ze względu na bezpieczeństwo państwa portal nie ujawnia o źródła pochodzenia tych informacji oraz szczegółach planowanych zamachów, które znajdują się w dalszej części pisma.

FRONTEX, czyli agencja Unii Europejskiej, której zadaniem jest m.in. koordynowanie współpracy operacyjnej między państwami członkowskimi w dziedzinie zarządzania granicami zewnętrznymi, oficjalnie nie skomentowała pozyskanych przez Wirtualną Polskę informacji.

Portal powołując się na źródła zbliżone do agencji dowiedział się, że dokument został rozesłany do odpowiednich instytucji, które zajmują się bezpieczeństwem w całej Europie, a źródłem informacji o planowanych zamachach przez Al-Kaidę jest jedna z hiszpańskich służb.

Informację potwierdził też rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

- Ta sytuacja jest nam znana, podobnie jak i naszym zaprzyjaźnionym formacjom policyjnym w Europie, o czym informowały media zagraniczne. Oczywiście w związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły. Bezpieczeństwo polskich policjantów jest dla nas absolutnym priorytetem i im skromniej wypowiadamy się co do szczegółów w zakresie środków bezpieczeństwa, tym większe bezpieczeństwo możemy zagwarantować - mówił Ciarka.

Eksperci podkreślają, że jeśli ostrzeżenie zostało wysłane przez tak poważną instytucję, to wygląda na realne zagrożenie. Dodają, że świadomość o nim społeczeństwa jest pomocna, bo łatwiej będzie wykryć nietypowe sytuacje, które mogą być związane z atakami.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Al-Kaida planuje zamachy na policjantów. Polska dostała ostrzeżenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.