Areszt dla 39-latka, który więził i bił byłą partnerkę

Areszt dla 39-latka, który więził i bił byłą partnerkę
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / df

Na trzy miesiące trafił do aresztu 39-letni mieszkaniec Zabrza (Śląskie), który pod koniec grudnia uwięził swoją byłą partnerkę, przykuł do kaloryfera i bił – poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji.

Według dotychczasowych ustaleń, 37-letnia zabrzanka w nocy z 29 na 30 grudnia została na kilka godzin pozbawiona wolności przez swojego byłego partnera. Używając przemocy przykuł on kobietę łańcuchem i kajdankami do kaloryfera w swoim mieszkaniu w dzielnicy Biskupice. Przez kilka godzin rozmawiał z nią na temat ich związku, bijąc ją kijem bejsbolowym.

Kobieta sama zdołała się w końcu uwolnić, wykorzystując moment, kiedy były partner zasnął. Nie od razu zdecydowała się powiadomić policję. Sprawa wyszła na jaw dopiero po tygodniu. Śledczy zatrzymali mężczyzna, który usłyszał zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, za co grozi do 3 lat więzienia. Jednym z prawdopodobnych motywów jego działania była zazdrość.

Zabrzanin był wcześniej notowany przez policję za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd zdecydował w czwartek o jego aresztowaniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Areszt dla 39-latka, który więził i bił byłą partnerkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.