Barczyk: Zrezygnowałem po atakach "GW"

PAP / zylka

Kazimierz Barczyk, który zrezygnował we wtorek z kandydowania do składu Trybunału Konstytucyjnego, powiedział, że jego decyzja jest reakcją na serię krytycznych artykułów w "Gazecie Wyborczej" na jego temat.

– Zrezygnowałem po atakach "Gazety Wyborczej". Decydująca w tej sprawie była seria bezprzykładnych, zmanipulowanych tekstów w "Gazecie Wyborczej" redaktor Siedleckiej – powiedział Barczyk.

Poniedziałkowa "GW" napisała, że Barczyk, który podawał, że w latach 1974-82 był sędzią różnych sądów, w rzeczywistości sędzią był przez dwa lata (1980-82). Wcześniej był asesorem (szczebel przed sędziowską nominacją) – w 1977 r. odmówiono mu nominacji. Wykryły to organizacje pozarządowe prowadzące Obywatelski Monitoring Wyborów na Sędziów, które zwróciły się o dane do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kazimierz Barczyk był kandydatem PO i PSL do Trybunału Konstytucyjnego. 2 marca upływa dziewięcioletnia kadencja wiceprezesa TK Janusza Niemcewicza. Barczyk kandydował na jego miejsce. Drugim kandydatem jest prof. Krystyna Pawłowicz, zgłoszona przez klub PiS.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Barczyk: Zrezygnowałem po atakach "GW"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.