Biegnij Warszawo - w stolicy biegnie 9 tys. osób

Biegnij Warszawo -  w stolicy biegnie 9 tys. osób
(fot.PAP/Bartłomiej Zborowski)
PAP / jm

Medaliści mistrzostw Polski na długich dystansach Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) - 30.20 i Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 34.08 najszybciej pokonali 10-kilometrową trasę imprezy Biegnij Warszawo w gronie blisko 9 tys. osób z 27 krajów.

Grupę dwóch tysięcy piechurów, którzy maszerowali na 5 km, prowadził mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu (1976) Jacek Wszoła. Za nim podążali inni czołowi przed laty sportowcy, m.in. jeden z najwybitniejszych florecistów Jerzy Kaczmarek, czy medalista igrzysk i mistrzostw świata w kolarstwie Tadeusz Mytnik.

W gronie kobiet na 15. pozycji metę biegu na 10 km minęła mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991), 14-krotna mistrzyni Polski na różnych dystansach Wanda Panfil (41.32). Z 30. miejsca cieszył się zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie Robert Korzeniowski (37.41).

Gdy najlepsi byli już na mecie, ostatnie grupy ruszały dopiero na trasę. "Mamy się bawić, cieszyć ruchem, piękną pogodą. Czekam na swoją kolejkę do startu. To mój debiut w takiej imprezie, ale się nie stresuję" - powiedział PAP wokalista zespołu "Ich Troje" Michał Wiśniewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biegnij Warszawo - w stolicy biegnie 9 tys. osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.