Błaszczak: więcej wojsk USA w Polsce to bezpieczniejsza flanka wschodnia

Błaszczak: więcej wojsk USA w Polsce to bezpieczniejsza flanka wschodnia
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
2 lata temu
PAP / ml

Zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce będzie miało znaczenie dla całej wschodniej flanki NATO; jeśli będzie trzeba, Pentagon dostanie więcej czasu na przedstawienie Kongresowi opinii w tej sprawie - powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister obrony uczestniczył podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w spotkaniach dwustronnych, w tym z p.o. sekretarzem obrony USA Patrickiem Shanahanem.

"Koncentrujemy uwagę na zrealizowaniu dobrego projektu, na zrealizowaniu wspólnego sukcesu, bo to będzie sukces Polski, to będzie zapewnienie bezpieczeństwa flanki wschodniej" - powiedział Błaszczak dziennikarzom. Dodał, że to stanowisko podziela minister obrony Estonii Juri Luik, z którym Błaszczak także rozmawiał w Monachium.

Szef MON, który uczestniczył z prezydentem Andrzejem Dudą w Warszawie w rozmowie na temat baz USA z wiceprezydentem USA Mikiem Pence’em, przypomniał, że Pentagon ma do marca przedstawić Kongresowi ocenę zasadności zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce.

"Dzisiaj po rozmowie z Patrickiem Shanahanem dowiedziałem się, że to są daty orientacyjne. Jeżeli trzeba będzie więcej czasu na przygotowanie dobrego projektu, to ten czas zostanie znaleziony" - zaznaczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Błaszczak: więcej wojsk USA w Polsce to bezpieczniejsza flanka wschodnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.