Donald Trump złożył życzenia papieżowi Franciszkowi

Donald Trump złożył życzenia papieżowi Franciszkowi
(fot. depositphotos.com)
KAI / sz

Prezydent USA Donald Trump przesłał życzenia papieżowi w szóstą rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

 
W liście opublikowanym 13 marca przez ambasadę USA przy Stolicy Apostolskiej szef państwa podkreślił, że jest dumny ze "ścisłej współpracy ze Stolicą Apostolską w wielu sprawach globalnych". Wśród wspólnych interesów wymienił "starania o wolność religijną, wsparcie dla zapobiegania konfliktom i walki z handlem ludźmi". Obserwatorzy zwrócili uwagę, że w swoim liście Trump nie wspomniał jednak o ważnych dla Franciszka tematach migracji i zmian klimatycznych.
 

Arcybiskup Buenos Aires kard. Jorge Mario Bergoglio został wybrany na papieża 13 marca 2013 roku. Prezydent USA w swoim liście nawiązał też do przypadającej w tym roku 35. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Waszyngtonem a Stolicą Apostolską.

Z kolei ambasador USA przy Watykanie Callista Gingrich w liście gratulacyjnym do Ojca Świętego podkreśliła wspólny wkład obu stron w obliczu wyzwań, wobec jakich znalazł się świat, wyraziła też uznanie dla papieskiej pomocy potrzebującym. "Nasze żywe partnerstwo, zbudowane na zaufaniu, wzajemnym poszanowaniu i standardach moralnych, przyczynia się do rozwijania wolności i godności człowieka na każdym kontynencie" - napisała ambasador Stanów Zjednoczonych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Donald Trump złożył życzenia papieżowi Franciszkowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.