Bruksela, Paryż, Berlin - podróż we wrześniu

PAP / drr

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zapowiedział, że pierwsza podróż zagraniczna prezydenta Bronisława Komorowskiego do Brukseli, Paryża i Berlina odbędzie się w dniach 1-3 września.

- Bruksela, Paryż, Berlin. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi - pierwszy, drugi, trzeci września - powiedział Michałowski dziennikarzom w Sejmie.

Jak dodał, zaplanowane jest także spotkanie w Karkonoszach z prezydentem Czech Vaclavem Klausem. Według zapowiedzi spotkanie prezydentów Polski i Czech odbędzie się 10 sierpnia.

Pytany z kolei o kolejne nominacje w Kancelarii Prezydenta, Michałowski wyraził nadzieję, że dojdzie do nich "jak najszybciej". Jak podkreślił, w prezydenckiej kancelarii na pewno będzie "ktoś, kto będzie opiekunem relacji" z mediami.

Szef prezydenckiej kancelarii pytany był również o pracę nad tekstem piątkowego orędzia wygłoszonego przez Komorowskiego przed Zgromadzeniem Narodowym.

- Wiele osób pracowało nad orędziem. Pracowaliśmy do wczoraj do wieczora - powiedział Michałowski. Jak mówił, w tekście orędzia były kawałki "pisane ręką własną prezydenta", a także były dodawane różne fragmenty. Podkreślił, że praca nad orędzie trwała około dwóch tygodni.

- Nie mam do tego orędzia obiektywnego, zewnętrznego stosunku. Byłem jedną z osób, która nad nim pracowała - powiedział prezydencki minister, pytany o ocenę orędzia.

Dopytywany o kolejne plany prezydenta Komorowskiego, Michałowski powiedział, że "pewne rzeczy zaplanowane są już na poniedziałek". "Nawet w sobotę mamy pierwsze regularne spotkanie" - dodał.

Pytany o nieobecność podczas Zgromadzenia Narodowego prezesa PiS, kontrkandydata Komorowskiego w wyborach prezydenckich, Jarosława Kaczyńskiego, Michałowski powiedział, że jest mu z tego powodu przykro. "Dobrym obyczajem jest bycie. Miałem nadzieję, że będzie" - zaznaczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bruksela, Paryż, Berlin - podróż we wrześniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.