Burmistrz Zakopanego: Pomoc rządowa nie dla przedsiębiorców

Burmistrz Zakopanego: Pomoc rządowa nie dla przedsiębiorców
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / kk

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ocenił, że zaproponowana pomoc rządowa jest dobra dla samorządów, ale nie ma w niej żadnej pomocy dla przedsiębiorców. Zapowiedział on, że samorządowcy z turystycznych gmin górskich spotkają się, aby wspólnie wypracować kolejne postulaty do strony rządowej.

"Konkretne wsparcie dla samorządów oceniam pozytywnie, jednak w propozycji rządowej nie ma żadnego wsparcia dla przedsiębiorców, a o to walczyliśmy" - powiedział PAP burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Ocenił on, że propozycja umorzenia podatku od nieruchomości została już uchwalona w grudniu przez samorząd Zakopanego i dodał, że jest to tylko cząstka tego, co przedsiębiorcy z branży turystycznej powinni otrzymać.

"Ta propozycja absolutnie nie rozwiązuje w żaden sposób problemów całej branży turystycznej i zapaści tego sektora gospodarki. Ubolewam nad tym, że wypracowane przez samorządy górskie propozycje łagodzenia obostrzeń, między innymi wydłużenie ferii na kilka turnusów czy otwarcie wyciągów, nie spotkało się z odpowiedzią ze strony ministra Gowina, bo do niego kierowaliśmy nasze postulaty" - mówił PAP burmistrz Zakopanego.

DEON.PL POLECA

Wyjaśnił on, że samorządy nie są w tej chwili w stanie udzielić konkretnego wsparcia branży turystycznej, ponieważ samorządów na to nie stać. Zwrócił także uwagę, iż jako samorząd nie mogą podejmować decyzji, które umożliwiałyby chociaż cząstkowe otwarcie branży turystycznej.

Burmistrz zapowiedział, że już w środę spotkają się włodarze gmin z powiatu tatrzańskiego, a na czwartek planowane jest spotkanie samorządowców z gmin górskich z całej południowej Polski. Podczas spotkania samorządowcy będą chcieli wspólnie się odnieść do przedstawionych przez rząd propozycji.

"Będę rekomendował, abyśmy wspólnie z samorządami górskimi prowadzili dalsze działania na rzecz konkretnych propozycji rządowych skierowanych do przedsiębiorców z branży turystycznej" - zakończył Leszek Dorula.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Burmistrz Zakopanego: Pomoc rządowa nie dla przedsiębiorców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.